Франція планує відмовитися від використання та виробництва нових автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами до 2040 року

Уряд Франції поставив перед собою мету повністю відмовитися від продажу нових автомобілів з дизельними двигунами до 2040 року. Про такі наміри оголосив міністр з питань охорони навколишнього середовища Ніколя Юло (Nicolas Hulot). Вони є частиною далекосяжних зусиль, покликаних відвадити країну, що займає шосте місце в світі за рівнем ВВП, від використання викопних палив.


У ході прес-конференції, під час якої обговорювався п’ятирічний план уряду щодо сприяння зеленій енергетиці та виконання умов паризької кліматичної угоди, міністр зазначив, що автомобільна промисловість країни має проекти, які посприяють реалізації цих намірів.
Його заява пролунала через день після того, як шведська компанія «Volvo» стала першою серед потужних виробників автомобілів, хто пообіцяв зупинити виробництво транспортних засобів, що використовують лише двигун внутрішнього згоряння.
Франція надзвичайною мірою залежна від дизельного палива. А через нарікання на забруднення повітря в столиці мер Парижу планує до 2020 року заборонити використання дизельних двигунів.
Заява міністра з питань охорони навколишнього середовища стосується всієї країни і також охоплює автомобілі з бензиновими двигунами, але вона може зустріти спротив виробників автомобілів та водіїв. Зі свого боку міністр пропонує допомогу громадянам, які не можуть придбати більш екологічні транспортні засоби.
Представники «PSA Group», до якої входять виробники «Peugeot» та «Citroёn», заявили, що наміри міністра співпадають з їхніми планами до 2023 року досягти того, що виробництво автомобілів з гібридним чи електричним двигуном становитиме 80% від загальних обсягів виробництва.
За словами речниці «PSA Group» Лори де Сервіні (Laure de Servigny), навіть якщо Франція заборонить використання дизельних та бензинових автомобілів, компанія продовжить виробництво таких автомобілів для закордонних ринків.
Вона зазначила: «Ми світові гравці і повинні враховувати глобальні умови».
Міністр з питань охорони навколишнього середовища також стверджує, що до 2025 року країна припинить виробництво електроенергії, добутої із вугілля, яка на сьогодні становить 5% від загального видобутку.
До 2025 року країна скоротить видобуток ядерної енергії із поточних 75% до 50% від загального.
Уряд планує сприяти розвитку екологічних енергетичних технологій також шляхом оподаткування забруднення навколишнього середовища. Крім цього, висуваються пропозиції заборонити буріння нових нафтових та газових свердловин на території Франції

AddThis Social Bookmark Button