Чи переробляють авіакомпанії сміття пасажирів?

Харчування в літакуПід час польоту пасажири просто кидають сміття у пакети, не сортуючи його. Ми розповімо вам, що відбувається з цим сміттям після польоту.

 

Виявляється, відходи утворюються не лише на землі. Авіація має помітний вплив на довкілля: 2016 року Агентство з охорони довкілля США опублікувало офіційну заяву про те, що викиди парникових газів від літаків є однією з причин зміни клімату. Здається, що сміття, залишене пасажирами, не є чимось важливим у порівнянні зі спаленим авіаційним пальним, але якщо ви помножите своє пластикове горнятко на більш ніж два мільйони пасажирів, котрі подорожують літаками щодня, то це вже буде значним додатком до купи матеріального сміття. Отож, як складають (або ж скидають) сміття з літаків?

Коли стюардеси збирають сміття у кінці польоту, ви можете побачити, що вони кидають усе в один пакет. Це означає, що матеріали, придатні до переробки, найімовірніше, не сортуються взагалі. Крім того, більшість таких упакувань погано піддаються переробці. 2010 року неприбуткова організація «Green America» оприлюднила звіт з висновком: «Жодна авіакомпанія не має належної програми для мінімізації кількості сміття на борту». Виявилося, що на час публікації звіту жодна авіакомпанія не сортувала сміття з чотирьох основних категорій: метал, пластик, папір та скло.

Хоча деякі компанії все ж таки намагаються робити кроки у цьому напрямку. 2015 року «Alaska Airlines» відзвітувала про 79% переробленого сміття. Це вже прогрес. «United Airlines» повідомляє, що за минулі 7 років вони переробили 12,6 мільйона тонн сміття з польотів та інших площ компанії. «Delta Airlines», яка отримала найвищу оцінку звіту «Green America» (хоча й не ідеальну — тобто працювати ще є над чим), протягом 2013-2014 років підвищила рівень переробки сміття на 6,8%. Якщо інші авіакомпанії робитимуть так само, є надія, що ситуація у галузі значно покращиться.

А тим часом ви самі можете допомогти зі сміттям — забирайте свої упаковки і викидайте їх у сортувальні контейнери в аеропорту. Якщо упаковка чиста, ви навіть можете узяти її додому і викинути у власний кошик для відходів. Контролювати власне сміття — найкращий спосіб дізнатися, де воно опиниться.

AddThis Social Bookmark Button