Покоління Y найбільш стурбоване зміною клімату

Майже кожне покоління у чомусь звинувачують. Ті, хто народився у 80-90-х роках минулого століття, не є виключенням. Судячи із розповідей прискіпливих ЗМІ, можна дійти висновку, що представники покоління Міленіуму, по суті, тільки все руйнують. Однак, згідно з результатами опитування «Global Shapers 2017», у рамках Світового економічного форуму, міленіали насправді на правильному шляху.

 

Для свого третього щорічного опитування форум залучив до участі 31 000 осіб віком від 18 до 35 років зі 186 країн і дослідив сприйняття ключових питань: від зміни клімату до продовольчої безпеки тощо. Цього року зміна клімату стала «лідером» занепокоєності. Майже половина учасників обрала цю тему як найболючіше питання. Більше 91% респондентів відповіли «згоден» і «абсолютно погоджуюся» із твердженням «наука довела, що люди несуть відповідальність за зміну клімату». І, хоча багато хто вважає представників покоління Міленіуму лінивими, 78,1% із них вказали, що готові змінити свій спосіб життя задля захисту навколишнього середовища.

Єдино правильним, схоже, буде дати молоді підтримку, необхідну для того, щоб привести цю планету до життєздатного та сталого майбутнього. Клаус Шваб (Klaus Schwab), засновник та виконавчий голова Всесвітнього економічного форуму, у вступі до звіту зазначив: «І тепер, коли молодь заговорила, найкраща відповідь, яку ми можемо дати – це продемонструвати, що ми слухаємо. І найкращий спосіб зробити це – забезпечити, щоб зроблені нами висновки впливали на наші рішення та дії як лідерів. Замалих дій не буває, тому що кожна з них говорить усім молодим людям, що їхні погляди важливі, і що, ділячись своїми ідеями відкрито і конструктивно, вони можуть фактично сприяти створенню кращого світу».

Опитування проводилося 14 мовами, включаючи всі офіційні мови Організації Об’єднаних Націй. Наводимо рейтинг найбільш хвилюючих питань:

Зміна клімату/знищення природи – 48,8%.
Великі конфлікти/війни – 38,9%.
Соціальна нерівність (дохід, дискримінація) – 30,8%.
Бідність – 29,2%.
Релігійні конфлікти ¬– 23,9%.
Надійність та прозорість уряду/корупція – 22,7%.
Водна та харчова безпека – 18,2%.
Відсутність освіти – 15,9%.
Безпека/захищеність/добробут – 14,1%.
Відсутність економічних можливостей та зайнятості – 12,1%.

Звіт цікаво читати, і з нього можна зробити змістовні висновки. Розглянемо наступні приклади:

Хоча деякі уряди йдуть до політики ізоляціонізму, більшість учасників (86,5%) зазначає, що вони почуваються просто «людьми», не ототожнюючи себе з певною країною, релігією або етнічною приналежністю.
Більше 78% молоді готові прийняти біженців у власному районі.
Більша половина (56%) вважає, що думка молодих людей ігнорується під час прийняття важливих рішень в їхній країні.

Тому тепер перед тим, як скаржитися на міленіалів, варто пам’ятати, що це те покоління, яке буде піклуватися про планету в складні часи. Їхню пристрасть потрібно зустрічати підтримкою, а не доріканнями.

Повний звіт можна прочитати тут: Global Survey of Shaper's 2017

 Eddie Jackson Jersey
AddThis Social Bookmark Button