Через зміну клімату в Україні з’явилося багато видів тварин, непритаманних для нашої території

 Бобри з Польщі оселились у заповіднику Розточчя неподалік Львова. Тут їх не бачили 250 років. Місцевий очільник Ярослав Бовт веде журналістів крізь зарості повз болота та переконує, що для бобрів – краще не буває. «Високі трави, гадючник – трава так називається», - розповідає він. Гостей з Польщі у заповіднику нарахували сотню, хоч від людей вони ховаються.


З гілок, які бобри вигризають, вони будують греблі – ту саму роботу поруч виконують місцеві екологи. Зоолог Любов Горбань міряє рівень води у струмку перед дамбою. «Ціль була побудувати такий бар’єр, щоби річка могла затримуватися», - каже вона. Затримати річку – означає повернути воду у болота навколо, бо радянська влада осушила їх у 1960-ті роки, щоб вирощувати врожаї там, де їх бути не могло. Чим знищила рідкісних птахів і риб, а також створила умови для масштабних пожеж, які отруюють львівське повітря.
Сьогодні знову відновлюється природа, з’явилася вода та прийшли гризуни, котрі роблять греблі задарма. «Це їхня діяльність. Бобри відчувають, де потрібно направити воду, в якому напрямку. Вони розумніші за радянську владу», - констатують фахівці. Робота бобрів-переселенців повернула воду у ці місця – це той рідкісний випадок, коли зміна клімату пішла екології тільки на краще.
Дивовижні тварини альбіноси вражають своєю красою і незвичністю
Позитивні наслідки надихнули учених на Одещині на експеримент. За останні десять років кількість спекотних днів в регіоні зросла вдвічі, а температура влітку піднялась майже на два градуси. Вода – те, чого тепер так сильно бракує тут усьому живому. Аби її повернути й утримати, екологи зважились на велике переселення 14 буйволів із Закарпаття. Інженер-еколог Олег Дьяків пояснює, що тварини роблять коридори в очереті, котрими навесні в період повноводдя пересуваються птахи та риба.
Востаннє рогаті меліоратори крокували цією територією півтори тисячі років тому, але тепер вони знову можуть це робити. Глобальне потепління їм дуже до вподоби, адже цієї зими лише два тижні буйволи провели в приміщенні, а решту часу гуляли у плавнях біля озера Картал. Тим часом екологи міркують над іще одним корисним завданням для тварин. «Відомий сир моцарелла – він робиться саме з молока буйволів», - каже Дьяків. Щоправда, задля цього буйволи мають стати свійськими.

 Patrick Omameh Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button