Як планує розвиватися Барська ОТГ на Вінничині

Про найближчі плани розвитку Барської об'єднаної територіальної громади та її стратегічні пріоритети вінницькі журналісти дізнавались в рамках прес-туру «Від об'єднання до успіху», організованого Вінницьким центром розвитку місцевого самоврядування.

Нині у Барській ОТГ вже приступили до спорудження сміттєсортувального комплексу. 

Цього року виготовили проектно-кошторисну документацію, отримали експертний висновок, а право виготовити сортувальну станцію через систему ProZorro виграв місцевий машинобудівний завод.

 

За словами заступника голови Правління ПРАТ «Барський машзавод» Миколи Мандрики, аналогічну станцію підприємство вже встановило у Мурованих Курилівцях, зараз, окрім Бару, виготовляють комплекс ще для Іллінців. Розрахована лінія на переробку 50 тисяч кубометрів відходів на рік.

Це - сепаратор барабанного типу. Він відділяє дрібну органічну фракцію і те, що підлягає сортуванню. Все, що сортується, подається на лінію, де його перебирають працівники, - показує Микола Мандрика майже готовий агрегат в цеху заводу.

За його словами, така лінія бюджету міста обійдеться приблизно у 4 млн гривень.

Вона включає транспортери, сепаратор, кабіну сортувальну. Вона – з вентиляцією, утеплена. Входить сюди електронна система управління. Дуже економічні двигуни й редуктори – потужністю приблизно 15 кіловат, - каже Микола Мандрика. 

За словами міського голови Бару Артура Цицюрського, сміттєсортувальна лінія -  далеко не єдиний проект, який планується втілити для розвитку об'єднаної громади.

Наболіле питання у нас – притулок для бездомних тварин, він нині є, працює, так би мовити, в тестовому режимі. Але вже кілька десятків собачок у нас привиті, про чіповані і з наступного року ми будемо мати краще фінансування і свій алгоритм у цьому напрямі вже бачимо, - говорить Артур Цицюрський.  

Нині громада розробляє стратегію свого розвитку, у місцевій раді думають, як буде виглядати територія ОТГ, як розвивати малий і середній бізнес.

Довго дискутуючи, ми обрали три основних напрями розвитку території. Оскільки у нас місто зі славною історичною складовою, то це – ставка на туризм. У нас регіон аграрний, тому акцентуватимемо на садівництві – у нас все є для цього. І третє – молодь, активність містян, - каже Артур Цицюрський.

За його словами, громада отримала 512 тисяч гривень державної субвенції на розвиток територій, що приєднались до міста. А це – села Антонівка, Глинянка та Широке. Завдання – максимально використати їх на користь саме цих населених пунктів.

Ми підписали договір з автодором на співфінансування дороги Бар-Антонівка. Свою частину внесли, автодор ще обіцяє. Там є затримки з коштами. Виготовили вже техумови і приступаємо до виготовлення проекту з освітлення цих сіл. Біля Глинянської школи впорядкували територію. Зустрічі мали в селах – говорили про облаштування на їхніх територіях ягідників. У нас є підприємець, який заготовляє ягоди, він обіцяє їм безплатно посадовий матеріал. Це «витягує» нас на рішення про будівництво водогонів на тій території, щоб могли ці ягідники мати крапельне зрошення. Усі наші ставки – з Хмельниччини до Бару – 300 гектарів плеса - дуже приваблива зона для відпочинку. Усі туди приїжджають на риболовлю. Це – зелений туризм, там дуже гарна місцина.

Нещодавно місцеві депутати проголосували за виділення на околиці міста в оренду землі під фотогальванічну електростанцію.

Уже є три пропозиції і будемо з депутатами вибирати, кому надати перевагу. Якщо 3% будуть платити за оренду, то це – близько 600 тисяч гривень щороку надходитиме до місцевого бюджету. Крім того, кожен, хто хоче на цю територію зайти, має показати, чим він може бути для громади кориснішим. Тому, можливо, ще додадуться якісь соціальні проекти, - говорить Артур Цицюрський. 

За його словами, загалом для потенційних інвесторів у Бару підготували близько 45 гектарів землі з підведеними інженерними комунікаціями. Наразі вивчається 

 Saquon Barkley Jersey
AddThis Social Bookmark Button