Ні Україна, ні Угорщина не вирішать проблеми екології Закарпаття!

 

Ні Київ, ні Будапешт не вирішать проблеми екології Закарпаття!
Як ми повідомляли, у с.Поляна на Свалявщині відбувся Форум Регіональних Екологічних ініціатив.

"Поляна – ЕКО 2017". Минулого року захід відбувався у Чопі. Цьогорічна мета форуму - висвітлення екологічних проблем гірських населених пунктів Закарпатської області, пошук шляхів їх вирішення.

Одним із завдань Форуму є затвердження Програми «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території України, Угорщини, Румунії та Словаччини».

Учасниками форуму стали делегації населених пунктів, співорганізаторів Форуму: Поляна, Великий Березний, Перечин, Сторожниця, Іршава, Воловець, Міжгір'я, Буштино; громадські екологічні організації області, державні екологічні інституції, представники іноземних дипломатичних установ та ін.  На Форумі заснували Регіональну Асоціацію органів місцевого самоврядування Закарпатської області «Закарпаття – за чисте довкілля», до якої увійшли громади с.Поляна, Буштино, Міжгір'я, Воловець. Головою обрали Івана Дрогобецького, голову Полянської ОТГ, виконавчим директором Володимира Сурана.

Екологічний "карт-бланш" отримала Регіональна асоціація органів місцевого самоврядування Закарпаття "За чисте довкілля"

Регіональна асоціація працюватиме над вирішенням екологічних проблем територій закарпатських громад, вже підготовано масштабну Програму «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території України, Угорщини, Румунії та Словаччини», яку презентував Володимир Суран. Він зауважив, що через водні кордони Закарпаття з трьома сусідніми державами Європи, потрапляє частина забруднених вод з України. «Частину екологічних проблем ми створюємо тут і відправляємо у Європу. А так не повинно бути. Комплектація очисних споруд має понад 50 років, бетон – понад 70.

У Стратегії Дунайського регіону, яку прийняла Європа 24 червня 2011 року, йдеться про те, що вона націлена на збереження чистоти питної води. Пріоритетні напрямки до 2020 року: зменшення забруднення поживними відходами та органічними речовинами на 20 % у порівнянні з 2010 роком, 80 % житлових кварталів басейну річки мають бути забезпечені   системою очистки,- зазначив Володимир Суран. -   Згідно з нашою програмою, в основу якої лягло дослідження план управління річковим басейном Тиси, ми плануємо охопити щонайменше 5%  населення Закарпатської області сучасною системою збору очищення побутових каналізаційних  стоків; збудувати сучасні інноваційні каналізаційні очисні споруди у населених пунктах Поляна, Великий Березний,Буштино, Перечин, Сторожниця, Іршава, Воловець, Міжгір'я. А також досягти, шляхом будівництва нових КОС, покращення якості води у річці Тиси на понад 7%. Покращити якість води в річках у місці витоку з КОС на 30%, досягти придатності води для купання у створах річок населених пунктів охоплених Програмою тощо». Для реалізації програми планують залучати грантові кошти, кошти місцевих бюджетів та держбюджету (загалом необхідно залучити понад 23 млн.євро). Період реалізації- 2018-2021 рр.

 DJ Moore Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button