Чи буде в Україні сортування сміття ?

З нового року країна зобов'язалася сортувати сміття: "ховатимуть" тільки залишок. Про це зазначено в нормі закону "про відходи".
 
 
 
 
Сьогодні не більше 5% українців сортують сміття, зазначають експерти. Кажуть: люди не розуміють, навіщо це потрібно та, власне, як це робити. Але роздільне збирання відходів впроваджують в понад 750 населених пунктах. Та з нового року це робитимуть усюди, без виключення – так говорить норма закону "про сміття".
Ми вирішили дізнатися, чи готові до цього в Одесі. Втім, у прес-службі міської ради на це запитання нам не відповіли. Мовляв, ще є цілий місяць. Активісти заявили, що місто зовсім не готове.
А як саме виконуватиметься норма – вирішує керівництво на місцях. Держава пропонує європейський принцип "забруднювач платить". Щороку в Україні викидають понад 11 мільйонів тонн побутових відходів, які ховають на тисячах сміттєзвалищ і полігонів площею понад 9 тисяч гектарів.
Щоб вирішити, як саме працюватиме норма, чиновники мають 1 місяць. В іншому ж випадку – їм світить штраф. Гроші заплатять і українці, які не сортуватимуть сміття.
 Myles Garrett Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button