Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


2. Громадська організація «Союз юристів України»


  3.  Національна спілка письменників України


4.  «Український союз промисловців та підприємців»


5.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»


   6. Партія «Захисників Вітчизни»

 


7. Аграрна Партія України


8. «Europejski Holding Energetyczny»


9. Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 


10.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Екологи б'ють на сполох через зникнення арктичного льоду

Обмеження глобального потепління на максимум два градуси не врятує від зникнення арктичний лід. До такого висновку прийшли автори відразу двох наукових досліджень.

 

 


Арктичні льоди розтануть навіть в тому випадку, якщо світовій спільноті вдасться виконати поставлену мету і обмежити глобальне потепління до максимум двох градусів у порівнянні з доіндустріальним періодом. До такого висновку прийшли автори відразу двох досліджень, опублікованих в журналі Nature Climate Change.
При глобальному потеплінні на два градуси Північний Льодовитий океан буде залишатися вільним від льоду в літні місяці кожні чотири роки, повідомляє агентство Reuters. У науковому розумінні це означає, що площа крижаного покриття становить менше одного мільйона квадратних кілометрів.

У той же час вчені відзначають, що при обмеженні глобального потепління до максимум півтора градусів Північний Льодовитий океан залишався б вільним від льоду лише кожні 40 років. Мета щодо обмеження потепління на рівні 1,5 градусів була закріплена на Паризькій конференції по захисту земного клімату в 2015 році під тиском з боку держав, найбільш сильно страждають від кліматичних змін.

Експерти, однак, вважають, що ця мета вже не досяжна. У той же час при більш небезпечному сценарії - при глобальному потеплінні на три градуси Північний Льодовитий океан буде залишатися вільним від льоду щоліта.

Влітку 2017 року площа крижаного покриву в Арктиці скоротилася до 4,64 млн кв. км. Це менше, ніж у 2012 році, коли ця площа скоротилася до 3,39 кв. км. Однак вчені констатують, що в довгостроковому плані тенденція очевидна: площа крижаного покриву в арктичне літо зменшилася вже на 40%.

Раніше вчені Університету Отаго з'ясували, що глобальне потепління може призвести до катастрофічного падіння рівня розчиненого кисню в морській воді, що викличе масове вимирання морської фауни.

 Rashaan Gaulden Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button