Повне затоплення шахт на Донбасі може привести до радіаційної катастрофи

До України прибула делегація Королівства Норвегія на чолі з державним секретарем Міністерства закордонних справ Норвегії Аудун Халворсеном, в ході зустрічі з українською стороною було обговорено широке коло питань двостороннього співробітництва. Особливу увагу на зустрічі було приділено поточної гуманітарній та екологічній ситуації на Донбасі.

 

Сьогодні на Донбасі знаходиться 35 непрацюючих шахт, більшість з яких затоплені. Повне затоплення цих шахт, в тому числі шахти "Юнком" може привести до радіаційної катастрофи, проте на окупованій території відмовляються надавати доступ міжнародним фахівцям для проведення моніторингу та проведення необхідних заходів по відкачці води. Крім того, зараз 7 тис. кв. км ділянки залишаються замінованими на Донбасі, що в свою чергу несе загрозу для життя цивільних, в тому числі і дітей. Норвегія готова надати свою допомогу в питаннях розмінування.

Фахівці МГО «Рада з екологічної безпеки» неодноразово піднімали це болюче питання перед керівніцтвом держави та громадськістю, як що буде затоплення шахти «Юнком» на Донбасі, за оцінками фахівців, є серйозною загрозою для екологічної безпеки не тільки України, а й сусідніх країн.

 Rashaan Melvin Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button