Рада схвалила стратегію екологічної політики України до 2030 року

Верховна Рада прийняла у першому читанні стратегію державної екологічної політики України до 2030 року. За прийняття законопроекту "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року" (№8328) за основу проголосували 234 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів. Законопроект базується на Угоді про асоціацію між Україною та ЄС і 17 метою сталого розвитку ООН, а так само спрямований на перегляд основних стратегічних завдань державної екологічної політики та забезпеченням поетапного наближення природоохоронного законодавства до відповідних норм ЄС.

 

У пояснювальній записці від 16 жовтня 2018 року до даного законопроекту вказано, що стратегія формує бачення стану навколишнього середовища, якого Україна повинна досягти в 2030 році. Основні екологічні проблеми - це незадовільний стан елементів навколишнього середовища: води, повітря та ґрунтів. За даними фахівців 57% території України вражені вітрової та водної ерозією, а 12% земель страждають від підтоплення.

Також зазначено, що частка відходів, які захоронюються, повинна зменшитися до 35%, а площа земель природоохоронного фонду збільшиться з 3803 тисяч гектарів до 9095 тисяч гектарів. 14 липня 2016 року Україна ратифікувала Паризька хартія про низьковуглецевого розвитку. У липні поточного року Кабінет міністрів схвалив Стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року, яка передбачає скорочення викидів парникових газів, відмова від викопного палива і старт інвестування в поновлювані джерела енергії.

AddThis Social Bookmark Button