Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


2. Громадська організація «Союз юристів України»


  3.  Національна спілка письменників України


4.  «Український союз промисловців та підприємців»


5.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»


   6. Партія «Захисників Вітчизни»

 


7. Аграрна Партія України


8. «Europejski Holding Energetyczny»


9. Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 


10.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Для запобігання екологічної катастрофи у людства залишилося 10 років - вчені

Ми — останнє покоління, яке ще може щось зробити з тієї простої причини, що темпи зміни навколишньої нас природи вже досягли піку, вважають вчені WWF. 

 

 

Екологи б'ють на сполох і попереджають, що для запобігання незворотних змін, які стануть причиною екологічної катастрофи, у людства залишилося 10 років. Про це свідчать дослідження Фонду дикої природи (WWF) та Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату (МГЕЗК), повідомляє "Новое время".

Ми — останнє покоління, яке ще може щось зробити з тієї простої причини, що темпи зміни навколишньої нас природи вже досягли піку, вважають вчені WWF. За їх даними, сьогодні швидше за все скорочується популяція тварин в тропічній зоні Латинської Америки і Карибських островах — понад 89% з 1970-х. За останні 30 років зникло більше половини видів коралів у Світовому океані. Особливої шкоди дикій природі завдає горезвісний пластик: сьогодні його сліди можна виявити в шлунках понад 90% морських птахів. У 1960-му цей показник становив не більше 5%.

Також науковці кажуть, що через зміни клімату, спричинених діяльністю людини, деякі види тварин поступово втрачають можливість розмножуватися, а деякі і зовсім стають безплідними. Через це темпи вимирання видів постійно ростуть.

Вчені МГЕЗК попереджають, що якщо не вжити заходи в найближчі 10-12 років, 2050 рік стане точкою неповернення, після якої глобальне потепління та його наслідки виправити буде неможливо. Кліматологи вважають, що потрібно всього дюжина років, щоб у світі значно збільшилися ризики посухи, повеней, екстремальної спеки і бідності для сотень мільйонів людей. "Навіть незначне збільшення температури має значення і веде до наслідків, — пояснює учасник МГЕЗК Ханс Отто Пертнер. — Збільшується ризик втрати деяких екосистем та інших необоротних змін". У доповіді висвітлюється ряд наслідків зміни клімату, яких можна було б уникнути, обмеживши глобальне потепління до 1,5 ℃ замість 2 ℃. Різниця в половину градуса виллється в те, що до 2100 року глобальне підвищення рівня моря знизиться на 10 см.

 

 

AddThis Social Bookmark Button