Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Прогнози вчених до 2100 року: небезпечне підвищення рівня солі в запасах прісної води

Подібні прогнози про підвищення рівня солоності струмків і річок підкреслюють необхідність вжити ефективних заходів для забезпечення захисту водних ресурсів і прісноводних екосистем, підкреслюють дослідники.

 

 

Нове дослідження підтвердило, що за останні 25 років щонайменше третина річок і струмків у Сполучених Штатах стали більш солоними. Якщо не вжити заходів, до 2100 року більше половини цих водних шляхів будуть містити на 50 відсотків більше солі, ніж зараз, інформує UkrMedia.
Фахівці попереджають, що такий екстремальний рівень забруднення солями буде представляти серйозну загрозу для ресурсів прісної води, міської інфраструктури та природних екосистем по всій країні. Мало того, це вплине і на сільськогосподарську галузь, подвоївши число дуже солоних, а тому непридатних для зрошення струмків з трьох до шести відсотків.
Не стало сюрпризом те, що дослідження вказало на провину деяких видів діяльності людини: використання добрив та противожеледних солей, розчищення земель, видобуток викопного палива, іригація і навіть зміна клімату.
«Велика частина причин пов'язана зі збільшенням частки землі, яку використовує людина, а зміна клімату становить лише 12 відсотків від загального числа факторів. Сьогодні найбільш солоні струмки знаходяться на півночі Великих рівнин. Рівень солі там високий в силу природних причин, але видобуток корисних копалин, нафти і газу вивільняють все більше солі, відкриваючи нові породи і викачуючи солоні ґрунтові води», - розповідають автори статті, опублікованої в журналі " Royal Society B.
Дослідження, проведене раніше в цьому році, також показало, що кислотні дощі, спричинені забрудненням повітря людиною, можуть розчиняти речовини, які містять в собі сіль, що також посилює проблему.
Прямо або побічно, у США збільшення кількості солі не регулюється федеральним законодавством, а тому державний контроль може бути непослідовним. У деяких районах країни, де засолення особливо високе, було виявлено, що рівень солі в прісноводних потоках майже наполовину вищий, ніж в океані.
Негативний вплив солоності часто недооцінюється. Коли солі, такі як бікарбонат натрію і хлорид магнію, потрапляють у водні шляхи, це викликає ефект доміно, вивільняючи токсичні метали з ґрунту в сам струмок. Ці зміни можуть здатися незначними, але вони можуть бути руйнівними для делікатних прісноводних екосистем, що може призвести до загибелі декількох видів, включаючи комах.
Вплив цього процесу на людину також відчутно: в Австралії та Європі водойми з прісною водою стають солоніші, викликаючи серйозні проблеми в економіці та охороні здоров'я. В США, приміром, таке забруднення води обходиться в мільярди доларів. Так, одна тільки шкода від засолення басейну річки Колорадо оцінюється в 300 мільйонів доларів.
Подібні прогнози про підвищення рівня солоності струмків і річок підкреслюють необхідність вжити ефективних заходів для забезпечення захисту водних ресурсів і прісноводних екосистем нашої з вами країни.

AddThis Social Bookmark Button