Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Справу повішеного эколога-активіста Миколи Бичка на Харківщині ЗАКРИЛИ!!!

Які моторошні факти приховала поліція:

Під новий рік, коли всі заклопотані підготовкою до свят, поліція Харківщини наважилася на безпрецедентний вчинок. Сподіваючись, що в святковій круговерті це мало хто зауважить, поліція закрила резонансну справу про загибель активіста Миколи Бичка.
Нагадаю, в червні 2018 року, неподалік містечка Есхар на Харківщині, знайшли тіло 24-річного хлопця. Його звали Микола Бичко. Останні роки він захоплювався спортом та займався громадською діяльністю в своєму селищі. Зокрема, Микола організовував сусідів на прибирання сміття та боротьбу з наркопритонами.


Потім активіст зацікавився проблемами екології, зокрема, його хвилювало те, що одне з підприємств скидає стічні води просто в місцеві водойми, серйозно їх забруднюючи. При чому, від цього забруднення страждала не тільки річкова фауна, а й місцеві мешканці, які скаржилися на якість питної води та проблеми зі здоров’ям через це.
Тоді виявилося, що селищна рада виділяє значні кошти на ремонт очисних споруд, а ці гроші тотально розкрадаються. Відтак, ніякого очищення стічних вод не відбувається. То ж активіст вже готувався зареєструвати громадську організацію для того, щоб краще захищати права жителів свого селища. І від її імені подавати скарги до прокуратури та позови до суду. І в один з днів відправився на очисні споруди для того, щоб набрати води для лабораторного аналізу. Але додому так і не повернувся.
Його тіло знайшли через добу, повішене в місцевому лісі. Ємність з водою стояла поруч. Ані друзі, ані родичі, ані колеги Миколи не повірили в його самогубство. Вони стверджують, що хлопець не мав схильності до суїцідальних настроїв, був життєрадісним і займався на його думку дуже важливою справою.
А от поліція в самогубство повірила одразу. Поліцейські спочатку довго не хотіли виїжджати на місце знахідки тіла, а потім оглянули його дуже недбало. Зокрема, вони не вилучили і залишили в лісі мотузку, на якій було повішене тіло Миколи Бичка. А через кілька днів, коли за нею повернулися, мотузки на місці події вже не було.
Таким чином, хтось умисно знищив один із важливих доказів в цій справі. На додачу під час судово-медичної експертизи з’ясувалося, що у загиблого ще й був зламаний ніс. Що теж явно може вказувати на насильницьку смерть хлопця, а зовсім не на самогубство. Це може явно вказувати для нас з вами, але чомусь не для харківських поліцейських.
Тим часом мешканці містечка Есхар запідозрили, що до загибелі эколога-активіста може бути причетний їхній селищний голова Анатолій Легкошерст та його оточення. Адже з’ясувалось, що активіст виступав проти розкрадання коштів на ремонт очисних споруд фірмою "Ава Сервіс", яка отримала чимало грошей із селищного бюджету, і так нічого і не зробила.
Зв’язок скандальної фірми з керівництвом містечка виявився досить швидко: її засновником був рідний брат селищного голови Легкошерста. Через обурення і мітинги громади, депутати селищної ради таки відправили Легкошерста у відставку. Але він подав позов до суду і не полишає спроб поновитися на посаді, ще й відсудити зарплату за час звільнення. Тим не менше, місцева поліція не вважала ані селищного голову, ані його брата причетними до цієї історії. 
А за півроку, коли резонанс навколо загибелі активіста спав, Чугуївський райвідділок поліції взагалі закрив справу. Днями, вирішивши, що це було самогубство, а, відтак, підозри оголошувати нікому.
Власне, чого ще чекати від правоохоронців після нещодавньої заяви генерального прокурора Луценка, що активісти часто самі винні в тому, що на них нападають. Бо, мовляв, вони самі розпалюють атмосферу ненависті до влади. А відтак – нічого тоді скаржитись на переслідування. Ось така позиція генерального прокурора. І це відбувається не лише на Харківщині.
Отож, під Новий рік влада нам вкотре довела, що ми не лише маємо дбати про свою безпеку, долаючи спротив місцевих бандитів. Часто доводиться ще й долати спротив влади, яку часто від цих бандитів відрізнити важко. Не те, щоб ми розповіли для вас щось нове сьогодні. Але треба про це говорити до тих пір, поки ми остаточно не змінимо країну на краще. 
Ми знов и знов звертаємо увагу на необхідність до ст.171 Кримінального Кодексу України додати категорію активістів – екологів, які на законних підставах займаються забеспеченням екологічної безпеки громадян, тим самим захистити їх від будь якого перешкоджання під час законної професійної діяльності.
ГО «Рада з екологічної безпеки» знов звертається к громадянам с проханням підтримати наші петиції на сайті Президента України, в яких ми підіймаємо питання безпеки активістів – екологів та створення Екологічної прокуратури.
Коли ми говоримо про екологію - це про життя і здоров'я людини. До таких тем звичайні люди чутливі, бо це їх життя, життя їх дітей та майбутніх поколінь. Екологічна тематика, рішення якоїсь екологічної проблеми або подолання техногенної катастрофи, на жаль, для цинічних політиків, це дуже вдалий майданчик для маніпуляцій. Дуже хочеться спитати вас панове депутати: «Невже ви зовсім не плануєте в своїй країні залишатися?! Невже вас не турбує той жахливий стан навколишнього середовища, який ви сотворили лобіюючи тільки свої корисні інтереси?!» 
Невже ж вас не хвилює людське життя?!

AddThis Social Bookmark Button