Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Перехід до альтернативних джерел енергії докорінно змінить геополітичну обстановку

Стрімке впровадження відновлюваних джерел енергії «перекроїть геополітичну карту XXI століття», стверджується в новій доповіді Глобальної комісії з геополітики в умовах енергетичного переходу. Як наголошується в доповіді, зростання використання поновлюваних джерел енергії може значно підвищити ступінь енергетичної незалежності. Багато країн зменшать свою залежність від стрибків цін і збоїв прямих поставок, якщо звернуться до вироблення енергії за допомогою технологій, що використовують силу сонця і вітру, а не вуглеводневі ресурси, які нерівномірно розподілені і в географічному відношенні.

Більш того, зменшиться стратегічне значення завантажених морських проток – наприклад, Ормузської або Малаккської, оскільки викопне паливо втратить контроль над глобальною енергетичною системою.

Іншим важливим моментом є те, що використання відновлюваних джерел енергії здатне збільшитися практично до будь-якого ступеня, а відповідне обладнання може бути використане децентралізовано. На думку авторів доповіді, останнім стане потужним засобом демократизації, оскільки децентралізоване енергопостачання розширить права і можливості громадян, місцевих громад та міст.
Крім іншого, ключова відмінність між відновлюваною енергією і викопним паливом полягає у вартості. Як стверджується в доповіді, використання відновлюваних джерел енергії практично не несе граничних витрат, а застосування деяких з них, наприклад, сонячної та вітрової, дає 20-процентне скорочення витрат при кожному подвоєнні потужності. Це радикально відрізняється від вуглеводневих ресурсів, де підвищення попиту веде до зростання цін через дефіцит.
Цікаво: Таким чином, в майбутньому перехід до альтернативних джерел енергії багато в чому виглядає привабливим. Зниження кількості «вузьких місць», менша волатильність цін, скорочення концентрації генеруючих потужностей у відносно невеликій кількості місць.
Проте, цей перехід здатний створити і нові складності. У той час як багато країн зможуть самостійно генерувати більшу кількість енергії, знизити забруднення повітря та скоротити закупівлі енергоносіїв за кордоном, виникнуть і нові ризики, оскільки для екологічно чистих технологій потрібні різні мінерали і метали. Потреба в кобальті, міді, літії, нікелі, рідкоземельних елементах і інше може створити проблеми, аналогічні нинішнім. Так, близько 60 відсотків світових поставок кобальту припадає на Демократичну Республіку Конго, а зростаючий попит на цей метал, необхідний для створення електромобілів, призвела до загострення соціальних, економічних, політичних та екологічних проблем в країні.
Крім того, для експортерів викопного палива – головним чином, основних нафтовидобувних країн ОПЕК – майбутній перехід до використання поновлюваних джерел енергії становить серйозну небезпеку. Наскільки ці країни досягнуть успіху в таких непростих умовах, очевидно, залежить від ступеня споживання викопного палива і наявності намірів використовувати переваги більш екологічних технологій.
У представленій доповіді найбільш вразливою з цієї точки зору країною представлена Саудівська Аравія. Немає потреби говорити, що у держави з настільки одностороннім розвитком виникнуть серйозні труднощі, якщо вона не вживе кардинальних економічних перетворень. До інших країн, які можуть зіткнутися з проблемами при переході на екологічно чисту енергію, віднесені Катар, Лівія, Ангола, Республіка Конго, Кувейт і ОАЕ, а також, меншою мірою, Росія, Іран, Алжир і Азербайджан.
Проблема полягає в тому, що багато з цих країн рухаються в протилежному напрямку, роблячи всі великі ставки на експорт нафти і газу навіть перед обличчям зростаючого ризику. Так, кілька років тому була оголошена і широко розрекламована програма «Бачення Саудівської Аравії 2030» (передбачає заходи щодо зменшення нафтозалежності країни і диверсифікації її економіки), однак тепер наслідний принц Мухаммед бен Салман, схоже, відмовляється від високих цілей свого плану перетворення. Замість цього Ер-Ріяд вкладає кошти в розширення потужностей з видобутку нафти. Попри те, що глобальні витрати на видобуток нафти і газу знизилися на 40 відсотків з 2014 року, в Саудівській Аравії ці витрати взагалі не скоротилися.
США, Китай, ЄС і Японія знаходяться в набагато кращому положенні. Нагадаємо, США є найбільшим у світі виробником нафти і природного газу. З часом компанії в цих секторах зазнають збитків, оскільки видобуток викопного палива буде припинено. Але у «гонці до чистої енергії» США також займають міцні позиції, збагачуючись у сфері нових технологій, куди відносяться, наприклад, робототехніка, штучний інтелект і електромобілі.
Однак виграти від переходу до більш екологічної енергетики повинні не тільки великі багаті країни. Доповідь вказує на Ісландію як на хороший приклад того, які переваги можуть принести економічні перетворення на основі використання відновлюваних джерел енергії. Протягом XX століття з бідної країни, що сильно залежить від імпортованих вугілля і нафти, вона перетворилася в державу з високим рівнем життя, яка всю свою електроенергію отримує з геотермальних джерел.

AddThis Social Bookmark Button