Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Космічний смітник: як людям вдалося забруднити земну орбіту?

Людство активно смітить не тільки на Землі, але і в космосі. EtCetera розбирався, чим небезпечне забруднення орбіти. Сьогодні на земній орбіті знаходиться близько 700 тис. об’єктів космічного сміття, з них 12 тис. великих. Це несправні уламки і фрагменти різних кораблів і супутників: паливні баки, частини ракет, зонди. Усі вони залишаються на орбіті Землі, де пересуваються з великою швидкістю, створюючи загрозу для космічних кораблів.

 

ЗВАЛИЩЕ на земній орбіті, незважаючи на міжнародний контроль, продовжує зростати. Ключовими забруднювачами космосу є Китай, США та Росія. Значна частина космічного сміття з’явилася в результаті випробувань протисупутникової зброї, які проводили США та СРСР з 1968 по 1985 рік. Близько 3 тис. осколків з’явилося в результаті ліквідації китайського погодного супутника «Фен’юнь-1C». Ще близько 2 тис. – після зіткнення російського та американського супутників у 2009 році.
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНО? Першою чергою космічне сміття становить небезпеку для космічних кораблів, станцій і супутників. Наприклад, у 1983 році невеликий осколок пошкодив ілюмінатор шаттла, а в 1996 році французький супутник зіткнувся з залишками ракети Arian. У 2006 році з ладу вийшов супутник «Експрес-АМ11», який зіткнувся з космічним сміттям.
ПРОГНОЗИ. Згідно з прогнозами консультанта NASA Дональда Кесслера, якщо нічого не робити, в майбутньому ближній космос стане непридатним для практичного використання і польотів. У проблемній області сьогодні перебувають супутники зв’язку і навігації, погодні і розвідувальні супутники. За підрахунками Кесслера, приблизно раз на п’ять років будуть відбуватися великі зіткнення, через які буде з’являтися нове сміття. Навіть якщо повністю припинити космічні запуски, зростання засміченості космосу вже не зупинити.
ЯК ВИРІШУЮТЬ ПРОБЛЕМУ? Про проблему космічного сміття почали замислюватися в 1993 році, коли був створений Міжагентський координаційний комітет з космічного сміття (МККС). Орган займається обміном інформацією про об’єкти в космосі, а також розробляє план зі скорочення забруднення земної орбіти.
Сьогодні є активні і пасивні системи боротьби з космічним сміттям. Пасивні встановлюють на об’єкти, які рано чи пізно вийдуть з ладу. Їх спеціально відводять у щільні шари атмосфери, де вони згорають. Активні сьогодні знаходяться в стадії розробки або тестуються. Це своєрідні роботи-сміттярі, які полюють за космічним сміттям і направляють його в щільні шари атмосфери або на орбіти поховання. Наприклад, восени 2018 року МКС запустила в космос супутник Remove DEBRIS, який весь 2019 рік тестував різні способи боротьби з космічним сміттям. Планується спробувати сіті, гарпуни і гальмівні вітрила.
Космічне сміття – це серйозний виклик для людства, особливо з огляду на той факт, що ми збираємося досліджувати і підкоряти інші планети. За словами експертів, якщо проблему не вирішити в найближчі 10 років, Земля може опинитися під ковпаком з космічних відходів. Це не тільки порушить роботу супутників і станцій, а й позбавить людей можливості покинути планету.

AddThis Social Bookmark Button