Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Харчів ні людям, ні звірям: планета втрачає біорізноманіття

Можливість світу виробляти продукти харчування під загрозою через великі втрати біорізноманіття, йдеться у першому дослідженні ООН рослин, тварин та мікроорганізмів, які допомагають у створенні харчових продуктів, які ми споживаємо.

 

 

 

 

Попередження було оприлюднене Продовольчою та сільськогосподарською організацією після того, як вчені знайшли докази того, що природні системи, які лежать в основі людського раціону, перебувають під загрозою в усьому світі, – інформує видання Guardian.
Протягом останніх двох десятиліть приблизно 20% рослинної поверхні Землі стало менш продуктивним, зазначено у повідомленні організації.
Також у документі йдеться про велику втрату біорізноманіття ґрунтів, лісів, лугів, коралових рифів, мангрових лісів, водоростей та генетичного різноманіття видів сільськогосподарських культур та тваринництва. 
Кількість багатьох видів, які опосередковано беруть участь у виробництві харчових продуктів, такі як птахи, які знищують шкідників врожаю, та мангрові дерева, які допомагають очищати воду, значно скоротилося, відзначило дослідження, яке зібрало глобальні дані, наукові доповіді та урядові звіти з 91 країни.
Продовольча та сільськогосподарська організація виявила, що 63% рослин, 11% птахів, 5% риби та грибів перебувають у стані занепаду. Комахи, які запилюють три чверті світових культур, перебувають під загрозою. Окрім задокументованого скорочення бджіл та інших комах, у звіті зазначається, що 17% кажанів та птахів, загрожує вимиранням.
Втративши види, які відіграють важливу роль для наших харчових систем, їх неможливо буде відновити. «Це ставить майбутнє нашого харчування та довкілля під серйозну загрозу».
«Основи наших продовольчих систем під загрозою», – заявив генеральний директор Продовольчої та сільськогосподарської організації Граціану да Сілва.
Часто провиною цьому стає сільське господарство, заявив він, через зміни у землекористуванні та нестійкі методи управління, такі як надмірна експлуатація ґрунту та залежність від пестицидів, гербіцидів та інших агрохімікатів. 
Більшість країн зазначили, що головним фактором втрати біорізноманіття є перетворення земель, оскільки ліси активно вирубуються для сільськогосподарських потреб, а луги вкриваються бетоном та перетворюються у мости, заводи та дороги. Серед інших причин: надмірне використання водних ресурсів, забруднення середовища, поширення інвазивних видів та зміна клімату.
Дві третини продукції рослинництва припадає лише на дев’ять видів (цукрову тростину, кукурудзу, рис, пшеницю, картоплю, сою, плоди пальмової олії, цукровий буряк та маніоку), тим часом, як багато інших культурних видів рослин перебувають у занепаді, що веде до того, що дикій природі стає важче прохарчуватися.
Хоча споживачі поки ще й не відчули на собі цього, автори доповіді сказали, що скоро це може змінитися.

AddThis Social Bookmark Button