Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Екоподаток в Україні не ефективний: у Раді підготували кардинальні зміни

Кошти від екологічного податку в Україні не витрачаються за цільовим призначенням і не поліпшують екологічну ситуацію в країні. Про це під час IV Всеукраїнського ЕCOFORUM-2019, народний депутат від фракції "Радикальна партія" та автор законопроекту про реформування екоподатку Валерія Заружко, яка зазначила, що останні п'ять років величезні кошти від сплати екологічного податку витрачаються невідомо на що.

 

"Ситуація виглядає так, що державі вигідно отримувати гроші у вигляді екоподатку, але немає політичної волі, аби інвестувати ці гроші в екологію та робити якісь поліпшення, або ж боротися з наслідками забруднення довкілля від роботи підприємств", – говорить нардеп.
Заружко розповіла, що нині у Верховній Раді перебувають два законопроекти – №10146 та №10147, які зможуть виправити ситуацію та допомогти використовувати кошти від екоподатку якомога ефективніше.
Як пояснює Заружко, народні депутати пропонують внести зміни до податкового та бюджетного кодексів України, які стануть дієвими й ефективними механізмами у стимулюванні великих підприємств самостійно інвестувати гроші в будь-які екологічні та природоохоронні програми.
"Ми хочемо зробити це так, щоб підприємства мали змогу заощаджувати 70% на провадженні екологічних програм за рахунок нарахованого екологічного податку. Але, по-перше, ці підприємства мають інвестувати в ці проекти, а по-друге – вони мають отримати експертизу від Мінекології через процедуру оцінки впливу на довкілля, яка визначить, що ці заходи дійсно допомагають очищенню екологічного середовища", – пояснює народний депутат.
За її словами, чим більше підприємство буде інвестувати в екологічні проекти, тим менше воно платитиме екологічного податку згодом, адже забруднення від його діяльності ставатиме мінімальним.
"Також ми наполягаємо, щоб цей податок став цільовим, щоб гроші йшли до спеціального фонду, розпорядником якого буде Міністерство екології, і щоб ми розуміли, що гроші використовуються за призначенням", – сказала вона.
Ще одним дуже важливим пунктом законопроекту є те, щоб відшкодування цих 70% було автоматичним, завдяки чому мінімізується можливість корупційної складової в нарахуванні цих коштів.
"Ми дуже сподіваємося, що побачимо ці законопроекти найближчим часом у сесійній залі, бо вони є невідкладними. У нас є зобов'язання перед нашими європейськими партнерами. Як країна, ми затвердили національний план щодо екологічних заходів, і все це ми маємо виконувати, починаючи вже з 2020 року. Якщо ми говоримо про законодавчу базу, то в нас вже просто немає часу щоб відтермінувати прийняття цього рішення", – завершила Заружко.

AddThis Social Bookmark Button