Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Індустріальні країни несуть моральну відповідальність за порятунок острівних держав

Малі острівні держави не сидять склавши руки, вони – на передовій боротьби з глобальним потеплінням. Саме ці країни, які не мають сухопутних кордонів, найбільшою мірою відчувають на собі наслідки змін клімату. Деякі з них незабаром можуть опинитися під водою.

 

Про це заявила Високий представник по найменш розвинених країнах, країнах, що розвиваються, які не мають виходу до моря, і малих острівних державах, що розвиваються Фекітамоелоа Утоікаману напередодні зустрічі високого рівня по малих острівних державах, яка 27 вересня відбулася в Нью-Йорку в рамках 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.
У 2014 році на Міжнародній конференції з малим острівним державам державам в Самоа було прийнято угоду, покликану сприяти їх розвитку.

Малі острівні держави, що розвиваються – хто вони?

Острівними називають країни, розташовані на одному або декількох островах. Вони оточені океанами і морями, які їх годують і пов'язують із зовнішнім світом. Будь-яка зміна екологічної ситуації в світових океанах означає різке погіршення життя на острові. Без допомоги міжнародного співтовариства таким країнам просто не вижити.
Малі острівні держави, що розвиваються, а таких 38, були вперше визнані в якості окремої групи країн на Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році. Вони розташовані в Карибському басейні, в Африці, в Індійському океані, Середземномор'ї, Південно-Китайському морі і в Тихому океані. Через свої розміри, віддалене географічне розташування, обмеженихі внутрішні ресурси ці країни знаходяться в більш складному становищі, ніж інші.
Малі острівні держави, що розвиваються найбільшою мірою схильні до природних потрясінь, але також і потрясінь на міжнародних ринках. Адже вони у величезній мірі залежать від імпорту продовольства, нафти і газу. У них немає сухопутного зв'язку із зовнішнім світом і, відповідно, розвинутої транспортної інфраструктури.

Найгостріша проблема

Острівні держави – перші жертви наслідків зміни клімату. Багато з них не встоять перед обличчям стихійних лих. Буквально недавно від найпотужнішого урагану «Доріан» серйозно постраждали Багамські острови, і це ще відносно благополучна країна з усього списку.
Відвідавши Багами, глава ООН заявив, що йому «ніколи не доводилося бачити таких масштабних руйнувань». Урагану була привласнена п'ята ступінь. «Я думаю, що це було стихійне лихо пекельного ступеня, але це не витівки диявола. Винна в цьому зміна клімату», – заявив глава ООН.

Але Багами не самотні у своїй біді.

Тихоокеанські острівні держави також вкрай схильні до зміни клімату. Танення льодовиків в Арктиці й Антарктиці, викликане високими світовими температурами, призвело до підвищення рівня моря, що є серйозною загрозою острівним державам.
У травні Генеральний секретар відвідав Тувалу – держава, розташована на архіпелазі з дев'яти островів з населенням 11 тисяч чоловік. Там Антоніу Гутерріш зробив символічну екскурсію на байдарці вздовж узбережжя, яке у міру підвищення рівня океану в першу чергу опиниться під водою.
Держава Тувалу в Тихому океані в першу чергу постраждає від підвищення рівня моря, пов'язаного зі зміною клімату.
Безперечно, загрози, пов'язані з глобальним потеплінням, найбільш очевидні в країнах Тихого океану. Жителям цілих сіл доводиться залишати свої будинки і переселятися в більш безпечні місця. Підвищення рівня води руйнує важливі об'єкти інфраструктури. Зміна клімату веде до зростання числа захворювань.
«В Тувалу я бачив, як вся країна бореться за своє існування», – сказав глава ООН.

Чому світова спільнота повинна піклуватися про малих острівних державах?

Малі острівні держави, що розвиваються в найбільшій мірі страждають від наслідків зміни клімату, але вони менше всіх винні в забрудненні планети. На них припадає мінімальний рівень викидів шкідливих парникових газів в атмосферу, які ведуть до нагрівання планети. Таким чином, промислово розвинені країни, на які припадає майже весь обсяг викидів, несуть моральну відповідальність за спасіння остров'ян. До того ж необхідно пам'ятати, що якщо впадуть перші ряди, то бій з глобальним потеплінням буде програно. Боротьба з глобальним потеплінням – це глобальна проблема, яка стосується всіх в світі.

Які рішення можуть бути знайдені?

Рішення очевидні: необхідно утримати стрімке глобальне потепління, жителі малих острівних країн повинні адаптуватися до нових реалій і домагатися підвищення своєї стійкості перед обличчям загроз, пов'язаних зі зміною клімату.
Уже сьогодні керівники і мешканці острівних країн не сидять склавши руки. Багато, наприклад, створюють природоохоронні зони, просувають зелений туризм і переходять на нові поновлювані джерела енергії. Жінки-остров'яни в авангарді боротьби за охорону природи.

Але всі малі острівні держави потребують фінансової підтримки. Адже очевидно, що, наприклад, силами жителів острова Кука, яких менше 15 тисяч, архіпелаг не врятувати. У 2010 році була поставлена мета, яка полягає в тому, що в 2020 році промислово-розвинені країни будуть виділяти 100 млрд доларів на боротьбу зі зміною клімату в країнах з низьким рівнем доходу.

AddThis Social Bookmark Button