Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рада заборонила суцільну вирубку лісів у Карпатах

Можна буде проводити тільки вибіркові рубки головного користування та вибіркові рубки формування і оздоровлення лісів у ялицево-букових деревостанах на крутих схилах у лісах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей.

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому закон, яким забороняється суцільна вирубка ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону. За ухвалення законопроекту №0873 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо запровадження заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)» проголосував 301 народний депутат за необхідного мінімуму в 226 голосів. Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроект спрямований на вдосконалення заходів з охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільних рубок як з підприємницькою, так і з оздоровчою метою. «Завданням законопроекту є заборона проведення будь-яких суцільних рубок (як головного користування, так і рубок формування і оздоровлення лісів) ялицево-букових деревостанів на гірських схилах. Це дасть змогу уникнути ситуацій, коли під виглядом проведення санітарних рубок суцільним методом вирубується значна частина ялицево-букових деревостанів. Крім того, законопроект має на меті заборонити проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках», - йдеться в пояснювальній записці.

При цьому наголошується, відповідно до законодавчих змін, які передбачено цим законопроектом, стане можливим проводити тільки вибіркові рубки головного користування та вибіркові рубки формування і оздоровлення лісів у ялицево-букових деревостанах на крутих схилах у лісах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей

Згідно з пояснювальною запискою, у 2000 році на 10 років було запроваджено мораторій на проведення суцільної вирубки ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону. Однак з 2011 року цей мораторій перестав діяти. «Це погіршило охорону важливих в екологічному, санітарно-гігієнічному, ґрунтозахисному і рекреаційному значенні категорій лісів. Більш того, така ситуація є вкрай небезпечною, оскільки збільшує ймовірність виникнення лавин, селів, зсувів і повеней у Карпатському регіоні. Важливо також відзначити, що ялицево-букові ліси є природними лісами, тому потребують особливого захисту від суцільного знищення. Зараз виникає ситуація, коли цілком законно, оскільки відсутня будь-яка заборона, масово знищуються природні ліси Карпат, які, колись дрімучі і густі, перетворюються на страшні лисі місця. Також варто відзначити існування великої проблеми з проведення рубок з підприємницькою метою в національних природних парках, заказниках, яка потребує негайного вирішення», - наголошується в пояснювальній записці.
9 квітня 2015 року Верховна Рада прийняла зміни до Закону «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів в необробленому вигляді). Цим документом запроваджується 10-річний мораторій на вивезення цієї продукції за межі митної території України. Після запровадження мораторію в ЄС заявили, що заборона експорту суперечить нормам Угоди про асоціацію. Зняття мораторію є обов'язковою умовою отримання Україною третього траншу макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 600 млн євро.

AddThis Social Bookmark Button