Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Генеральний секретар ООН: «Викопне паливо має назавжди залишитися там, де йому і належить бути – під землею»

Ми руйнуємо свою планету – саму основу нашого життя. Перед людством стоїть вибір: або просуватися по цьому згубному шляху, або вибрати шлях надії і виконати обіцянку, дану на Паризькому саміті: утримати підвищення глобальної температури в межах 1,5°С. Звертаючись до учасників Конференції з питань клімату, яка відкрилася сьогодні в Мадриді, Генеральний секретар ООН закликав їх зробити правильний вибір.

«Ми стоїмо на роздоріжжі: перед нами два шляхи, і вже до кінця найближчого десятиліття стане ясно, яким шляхом ми йдемо», – з цього почав свій виступ в Мадриді Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. – Ми можемо нічого не робити і, рухаючись в напівпритомному стані, як сновиди, пропустити точку неповернення, тим самим поставивши під удар здоров'я і безпеку кожного жителя планети ». Другий шлях, вважає він, це шлях надії. «Невже ми хочемо залишитися в пам'яті людства поколінням, яке зарило голову в пісок і займалося дрібницями, в той час як планета була охоплена пожежею?», – звернувся Гутерріш до учасників Конференції.

За його словами, єдиний правильний вибір – це втримати підвищення глобальної температури в межах 1,5°С і до середини століття звести викиди парникових газів до нуля. Інакше, як застерігають вчені, нас чекає катастрофа. Для того, щоб її уникнути, стверджує глава ООН, «викопне паливо має назавжди залишитися там, де йому і належить бути – під землею». І встати на цей шлях потрібно вже зараз – цього вимагає і молоде покоління, якому доведеться жити з наслідками зміни клімату.

Антоніу Гутерріш нагадав, що висновки вчених, а це три доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, і два недавніх дослідження Всесвітньої метеорологічної організації про емісії і концентрації парникових газів, ясно показують, що ми свідомо руйнуємо ту саму систему, за рахунок якої ми існуємо. Ось лише приклад: в різних регіону світу як і раніше будується безліч вугільних електростанцій. «Якщо ми не позбудемося цієї залежності від вугілля, то всі наші спроби стримати зміну клімату будуть приречені на провал», – попередив Генсек. А за даними Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), країни мають намір продовжувати виробництво викопного палива, причому в масштабах, що вдвічі перевищують рівень, при якому ще вдасться втримати потепління в рамках 1,5°С. «Викопне паливо має назавжди залишитися там, де йому і належить бути – під землею», – заявив Гутерріш.

Генсек визнав, що багато країн, компаній, фінансові інститути роблять обнадійливі кроки. Наприклад, Європейський інвестиційний банк оголосив, що до кінця 2021 року припинить фінансувати проекти, пов'язані з викопним паливом. Але, за словами Гутерріша, зміни відбуваються надто повільно – в той час, коли потрібна кардинальна перебудова. І в першу чергу перебудуватися повинні країни «великої двадцятки», на які припадає три чверті викидів парникових газів в глобальному масштабі. Крім добувної промисловості свій «внесок» у зміну клімату вносять сільське господарство, транспорт, неефективне міське планування, будівництво, виробництво цементу і сталі, так само, як і багато інших галузей промисловості.

Ми повинні повністю змінити наш спосіб життя, стверджує Генеральний секретар, посилаючись на висновки міжнародних експертів: «Те, як ми ведемо бізнес, виробляємо енергію, будуємо міста, як ми пересуваємося, як ми виробляємо продовольство – все це потрібно змінити кардинальним чином і якомога швидше».

Гутерріш зазначив, що, якби уряди прислухалися до вчених ще десять років тому і зробили необхідні дії, їм довелося б щорічно скорочувати викиди парникових газів на 3,3 відсотка. Але цього не сталося. Сьогодні ж, щоб домогтися поставлених цілей, потрібно скорочувати емісії на 7,6 відсотка. Але поки вони тільки ростуть: за останні 10 років обсяг емісій збільшився на 1,5 відсотка.

Генеральний секретар не раз перераховував необхідні кроки, включаючи скасування субсидій на викопне паливо, закриття вугільних електростанцій і перехід на «зелену економіку». Він також закликав учасників конференції в Мадриді узгодити заходи по одному з найважливіших питань: встановлення ціни і податків на емісії, про що держави не змогли домовитися на торішній зустрічі в Катовіце.

«Я закликаю всі сторони [Конвенції ООН зі зміни клімату] подолати розбіжності і досягти взаєморозуміння з цього питання», – сказав Гутерріш, який, як він зізнався, покладає великі надії на нинішню зустріч: «Ми повинні завершити свою роботу, не втрачаючи часу». Але крім успішного завершення переговорів, не менш важливо, зазначив Гутерріш, послати світу сигнал, що держави готові змінити свій курс: «Ми повинні нарешті довести, що маємо серйозний намір зупинити цю війну з природою, що ми володіємо політичною волею, необхідної для того, щоб до 2050 року звести емісії вуглецю парникових газів нанівець».

На зустріч в Мадриді зібралися держави-учасники Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Такі зустрічі проходять щорічно і їх мета – оцінити виконання Конвенції в цілому, а тепер конкретно – Паризької угоди по клімату, яка була прийнята світовими лідерами в 2015 році і ставить завдання втримати підвищення глобальної температури в межах 1,5°С.

AddThis Social Bookmark Button