Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Унікальні праліси Карпат можуть отримати статус пам’яток природи

Через мінімальний влив людини екосистема пралісів добре збалансована. Такі ліси майже не хворіють, адже є абсолютно самодостатніми. Понад 20 тис. гектарів найстаріших лісів Карпат планується надати статусу пралісових пам'яток природи. У разі позитивного ухвалення рішення їхня площа може збільшиться у 200 разів. Про це повідомляє ТСН з посиланням на Всесвітній фонд природи WWF України.

За словами координатора проекту Михайла Богомаза, пакети документів щодо зазначених територій карпатських пралісів невдовзі передадуть до Закарпатської та Івано-Франківської обладміністрацій. Вони мають ухвалити відповідні рішення щодо надання ділянкам статусу пам'яток природи. Він уточнив, що наразі в Україні визнано близько 100 гектарів пралісових пам'яток. Тобто, це лише незначна частина тих територій, які має взяти під охорону держава. У фонді зазначають, що чимало унікальних пралісів Європи збереглися саме в Україні, у Карпатах. А через мінімальний влив людини екосистема пралісів надзвичайно добре збалансована.
Такі ліси майже не хворіють, адже є абсолютно самодостатніми. Саме тому вони є предметом для дослідження, яке дозволить зрозуміти, як функціонує лісова екосистема. Крім того, вони є цінними зразками у лісовому господарстві.

"Якщо у лісі, де дозволено ведення господарства, будуть дерева різні за віком, тоді ті, які вже досягли стиглості, будуть заготовлятися для потреб народного господарства. Але не суцільним способом, а як окремі дерева. Тоді існування лісу на цій ділянці буде безперервним не буде суцільних рубок, які шокують громадськість зараз і впливають на повені", - пояснює начальник відділу лісовідновлення та лісорозведення Державного агентства лісових ресурсів Володимир Ревуцький.
Наразі в Україні найвищий охоронний статус як пралісові пам’ятки природи мають лише 100 гектарів лісу у Львівській області.
Загалом експерти фонду визначили майже 100 тис. гектарів карпатських пралісів, квазіпралісів та природних лісів, які можуть отримати охоронний статус. Робота над їх визначенням почалась близько 10 років тому. На цих територіях, відповідно, забороняються всі види рубок та будь-яка господарська діяльність.

AddThis Social Bookmark Button