Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рятуємо майбутнє: що потрібно для досягнення Цілей сталого розвитку – 2030

Італія нещодавно оголосила про включення з 2020 року до шкільної програми нових предметів зі сталого розвитку. Діти зі школи дізнаватимуться про вплив людини на природу, про зміни клімату та вчитимуться застосовувати набуті знання в повсякденному житті.

Такий підхід – це не просто сучасний тренд, а прагнення забезпечити повноцінне буття наступних поколінь. Сьогодні це є найактуальнішим завданням на шляху до досягнення 17 Цілей сталого розвитку, що були визначені орієнтирами розвитку світу до 2030 року країнами – членами ООН. Україна також долучилась до глобальних процесів, зокрема, приєднавши до процесу онлайн-освіту зі сталого розвитку.

Що залежить від кожного з нас, без огляду на вид діяльності чи посаду, розповів керівник програми ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в регіонах Мустафа Саіт-Аметов.

Порядок денний до 2030 року

Майже п’ять років тому на зустрічі вищого рівня ООН у Нью-Йорку представники 193 країн ухвалили надважливий документ, яким фактично визначено перелік орієнтирів для розвитку світу на період до 2030 року.

Серед них:

-подолання бідності й голоду;

-забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх у будь-якому віці;

-забезпечення всеохоплюючої та якісної освіти;

-доступ до чистих джерел енергії;

-розвиток інфраструктури і сприяння інноваціям;

-перехід до раціональних моделей виробництва і відповідального споживання;

-боротьба зі зміною клімату та її наслідками;

-збереження морських ресурсів та відновлення екосистем суші тощо.

Йдеться про глобальну програму «Перетворення нашого світу: порядок денний у галузі сталого розвитку на період до 2030 року». Вона включає 17 Цілей сталого розвитку і 169 завдань, які дуже тісно взаємопов’язані між собою. Від їх виконання залежить те, якою буде якість життя наших нащадків на цій планеті. Незалежно від того, де вони живуть – у великих містах чи на невеликих сільських територіях.

2030 роком наше майбутнє не обмежується. Проте час пришвидшується, технологічний розвиток набирає обертів і дедалі важче прогнозувати, що відбуватиметься за 20–30 років. Тому поставлені цілі – це те, що ми можемо зробити тут і зараз.

Це програма-мінімум для того, щоби передати прийдешнім поколінням світ принаймні такий, який маємо сьогодні. А бажано – кращий. Де економічне зростання дозволяє задовольняти низку соціальних потреб і водночас не завдає шкоди екосистемам. Отже, якнайшвидше маємо діяти. Мислити – глобально, а діяти – локально. Втім, будь-які дії потребують обізнаності.

Як діяти далі

Нині Програма розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH реалізує проєкт «Онлайн-освіта задля сталого розвитку». І вже наприкінці лютого 2020 року на українських освітніх платформах з’являться відповідні онлайн-курси.

Вони будуть у вільному доступі для усіх охочих дізнатися про сталий розвиток. Утім, насамперед, вони будуть спрямовані на публічних службовців і державних посадовців усіх рівнів, на представників малого і середнього бізнесу, а також громадського сектору.

Про роль держслужбовців

Державні службовці всіх рівнів – представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування тощо. Саме ці люди мають враховувати Цілі сталого розвитку – 2030 під час розробки програмних документів, проєктів нормативно-правових актів з метою забезпечення збалансованості економічного, соціального та екологічного розвитку на національному, регіональному і місцевому рівнях.

До речі, це передбачено й указом президента «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року», що був підписаний 30 вересня 2019 року. Так, їм доведеться думати та діяти по-новому, залучаючи і застосовуючи стратегії та технології управління розвитком, які дозволять подолати бідність, забезпечити якісну освіту, гендерну рівність, модернізувати інфраструктуру міст і населених пунктів тощо.

Це потребує від службовців обізнаності й компетентності. Ба більше, набуті знання додадуть їм упевненості в тому, що управлінські рішення, які вони ухвалюють, сприяють якнайшвидшому і найефективнішому досягненню Цілей сталого розвитку – від маленької громади до масштабу всієї країни.

Що має робити бізнес

Водночас і бізнес має стати генератором змін. І не тільки тому, що цього вимагають іноземні інвестори і зовнішні ринки. Екологічне зростання без врахування соціальних та екологічних наслідків призводить до криз. Трендом сьогодення для компаній зі світовим ім’ям є побудова стабільного та справедливого майбутнього. Зокрема, переглядаються бізнес-моделі, беруть нові зобов’язання, запроваджуються соціальні й екологічні програми, налагоджується співпраця з владою і громадськістю.

Тим часом, громадські лідери стають виразником запитів від найбільш вразливих верств населення, започатковуючи екологічні проєкти, просуваючи ідеї збалансованого розвитку і виконуючи важливу роль громадського контролю щодо реалізації соціально-економічної політики місцевого та регіонального рівнів. Адже наше суспільство, наша економіка і наш вплив на довкілля мають бути такими, що долають існуючі кризи і не генерують нових.

Про роль людини і громади

Дуже часто запитують, що проста людина в невеликому містечку може зробити, адже цілі – дуже глобальні. У відповідь пропоную поглянути, наприклад, на енергоефективність у житловому секторі, де сьогодні витрачається велика кількість енергії через застаріле обладнання.

У кожному багатоквартирному будинку є співвласники – вони разом несуть споживає енергії протягом опалювального сезону і скільки витрачається коштів.

Об’єднавши зусилля, створивши ОСББ, розробивши проєкт модернізації вони, з одного боку, мінімізують витрати й заощаджують, з іншого – роблять свій внесок у досягнення більш глобальних цілей, як-от зменшення енергоспоживання і викидів, а також боротьба з кліматичними змінами.

Ще один приклад – село Варяж, що у Львівській області. Жителі села згуртувалися задля вирішення проблеми з освітленням вулиць. Як результат – встановили сонячну електростанцію й не лише перевели на «зелену» енергію вуличне освітлення, а й мають на меті повністю забезпечити енергопотреби місцевої громади.

Про партнерство

Утім варто зауважити, що передує успішному втіленню будь-якого проєкту на мапі світу чи то в Україні, чи то в локальному масштабі – партнерство. Не випадково на глобальному рівні визначили Ціль 17 «Партнерство заради сталого розвитку», яка взагалі є ключем до вирішення проблем у економічній, екологічній чи соціальній сфері, досягнення Цілей сталого розвитку.

Тож будувати ефективні партнерства, об’єднувати людей навколо спільних цілей і цінностей – це також мета нашої роботи та просвітництва. Отже, єднаймося задля сталого розвитку України і світу.

AddThis Social Bookmark Button