Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Атомна енергетика потрапила в зону ризику для довкілля

В Європі активно відмовляються від атомної енергії, не дивлячись на те, що вона не так шкодить довкіллю, як вугільні електростанції. Загалом у світі атомні електростанції генерують лише 10 відсотків енергії і ця частка буде скорочуватись.

 

 

Атомна енергетика переживає не найкращі часи, а з 2011 року її частка у світі зменшилась вдвічі. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook інвестор у відновлювану енергетику Сергій Євтушенко.
“Європа прощається із “мирним” атомом – ось вже і Франція – бастіон традиційної атомної енергетики, починає масштабну програму консервації і закриває 14 з 58 атомних блоків. Для Франції, де доля виробленої на АЕС енергії становить 75% – це рішучий крок, дебати щодо нього велись понад півтора десятка років”, – пише експерт.
У Франції розпочали закриття найстарішого реактору Фессенхайм (1977 року), процес має завершитися до 30 червня. Утилізація відпрацьованого палива повинна відбутись до 2023 року, а демонтаж продовжиться до 2040 року. Атомна станція була розташована на лінії сейсмічного розламу і екологи багато років закликали до її закриття. У 2016 році Німеччина вимагала від Франції закрити станцію, адже інцидент, який стався там в 2014 році, був куди серйознішим, ніж офіційно повідомили. Тоді повінь викликала повну зупинку реактора.
Від “мирного атому” вже відмовились в Італії, де останній реактор зупинився у 1990 році. Франція зупинить свої 14 атомних станцій до 2035 року, а Бельгія виведе з експлуатації сім атомних реакторів до 2025 року. Німеччина планує відмовитись від атому до 2022 року.
Як вважає експерт, причиною може бути небезпечність реакторів, навіть, якщо їх використовують в мирних цілях. Історія знає вже не один випадок завдання шкоди мільйонам людей. Серйозні аварії трапляються в середньому кожні десять років. Це потребує більше коштів за їх доглядом, що робить енергію дорожчою.
Зараз замість небезпечних атомних реакторів все частіше використовують відновлювальні джерела енергії завдяки швидкому розвитку технологій. До того ж така енергія не тільки екологічна, а ще й дешевша. Сьогодні вартість мегавата атомної станції на цілий порядок вища, ніж мегават сонячної – десь 7-8 млн євро.
Сергій Євтушенко відмітив, що в Україні все ще вважається, що атомна енергія дешевша за будь-яку іншу (близько 50 коп. за кВт/год). А все тому, що вона підтримується за кошти держави. В тариф не враховуються утилізація радіоактивних відходів, усунення наслідків аварій та інше. На усунення наслідків Чорнобильської катастрофи витрачається біля 2 млн грн на рік. Але українські реактори нам дістались у спадок і не підтримувались належним чином, а строк експлуатації в 30 років було подовжено до 50 років, відповідно до енергетичної стратегії України.

Закриття атомних станцій коштує ще дорожче – попередньо оцінено, що закриття АЕС в Німеччині складає близько 38 млрд євро. Все це не враховано в тариф, а держава не зможе виділити такі кошти, але це рано чи пізно може лягти на плечі споживачів.
Експерт вважає, що єдиний шанс йти до розвинутого суспільства – розвивати відновлювальні джерела енергії, які вже скоро вийдуть зі статусу альтернативної енергетики.
Нагадаємо, що активісти екологічної організації «Грінпіс» увірвалися до атомної станції «Трикастен» у Франції з вимогою її закрити. Це сталося напередодні закриття найстарішого в країні ядерного реактора у Фессенгаймі біля кордону з Німеччиною.

AddThis Social Bookmark Button