Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Хто за що бореться, отримавши депутатські мандати………

Здавалось би, що може бути важливішим для всіх наших народних обранців ніж здоров’я та майбутнє української нації, яка несе в собі силу та дух України. А вони, кожного разу приймаючи учать у передвиборчих перегонах, обіцяють народу, який їх обирає, завдяки якому вони існують, як влада, підвищення рівня життя. Але хоч хтось з вас замислився над тим, що словосполучення «рівень життя» складається і з якості надання медичних послуг, якості навколишнього середовища, якості продуктів харчування та питної води.

 

Ви обіцяєте безпосередньо або опосередковано захистити кожного, допомогти кожному.. А в результаті… Складається враження, що ви, зайшовши до зали Верховної Ради України та побачивши себе серед числа «обраних» – забуваєте де ви, для чого ви, хто ви!!!!

Прочитайте і згадайте слова з ваших передвиборчих програм:

«…Оберегая генетическое здоровье нации, мы должны пристально следить за качеством импорта продукции и гарантировать ввоз только высококачественной продукции и продуктов питания….»

«….Мы все делаем ради высокой цели – благополучия всех украинцев. Создание надлежащих условий для достойной жизни граждан нашей страны …»

 

«….Головною метою - є досягнення високого рівня якості і комфортності життя та безпеки людини…»

 

Щоб не перетворювати цю статтю на текст ваших програм, де ллється вода, перейдемо до конкретно-показових виступів, декого із «кнопкодавів».

Рівень та якість життя…

У нашій країні створений окремий уповноважений орган виконавчої влади, який займається захистом прав споживачів. Тобто захистом прав ваших виборців – це Держспоживінспекція України, яка захищає права споживачів, забезпечує лад на споживчому ринку країни.

Так ні… І тут з’явились чиїсь розумні «світлі» голови, які порадили поділити напрямки сфери діяльності між різними владними установами і зменшити кількість працівників системи до мізерної кількості.

Думка, можливо, і розумна,але реалізація….

Після всі адміністративних реформ, реорганізацій та ліквідацій, фахівці системи Держспоживінспекції України, розуміючи, що лише вони насправді можуть допомогти споживачам у їх скрутних, нелегких, спірних ситуація, продовжили свою роботу, направлену на захист прав споживачів.

Нова команда на чолі з Головою Держспоживінспекції України Сергієм Орєховим вигідно відрізняється від попередників. Саме вони взялися оприлюднювати, а це вперше на Україні і за всю історію системи захисту прав споживачів, на офіційному веб-порталі інформацію про порушників. У «скриньці споживача» оприлюднюється вся інформація про результати перевірок та данні недобросовісних виробників. І як результат: коли список оприлюднили почали видзвонюватися «сильные мира сего» і погрожувати судовими позовами… Чекаємо досі, пройшов вже рік…. Де – хто, правда, прислав листа з проханням виключити його із «чорного списка Орєхова», додавши інформацію про усунення недоліків.

Сергій Орєхов неодноразово наголошував:

«Головне у нашій роботі – це щоденний, постійний невпинний захист кожного українця-споживача. Так як від того, що він споживає, якість яких послуг отримує, залежить не лише його здоров’я, а здоров’я родини, і, що найголовніше, здоров’я маленьких діточок. Товари без декларації, товари з простроченим строком придатності, миючі засоби невідомого виробництва, іграшки, які не проходять результати випробувань – все це страшніше від війни. Адже все це - повільно вбиває, погіршуючи стан здоров’я, коли ви цього не помічаєте. Ми повинні всі разом діяти і усувати недоліки як у роботі так і на законотворчому полі».

За якість роботи Держспоживінспекції говорять великі розміри штрафів, але все це працівників засмучує.

«Розумієте,- зазначає очільник Держспоживінспекції України, - накласти штрафні санкції, привести до адміністративної відповідальності – це не лише показник результату роботи, а пряме підтвердження того, що необхідно змінювати закони, щоб попереджувати свідомі протиправні дії суб’єктів господарювання». Сказали – зробили…

Фахівці Держспоживінспекції України, відоме попередження за 10 днів, яке залишилося їм на згадку від попередньої влади країни, вирішили скасувати. Не зрозуміти необхідність такого рішення не можливо: у жодній країні світу, ви лише замисліться – ніде, не існує такої «фори» для суб’єктів господарювання.. НІДЕ!!!

За ініціативи Держспоживінспекції України було розроблено законопроект № 9733 щодо внесення змін до Закону "Про захист прав споживачів", згідно з якими уточнюється відповідальність за реалізацію забороненої продукції, визначається порядок поводження з продукцією, вилученою з обігу, відповідно до Закону "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції".

        Пройшло чимало часу, і от з огляду на те, що всі депутати, всі політичні партії «піклуються» саме про добробут кожного громадянина, 6 вересня поточного року на Пленарному засіданні одинадцятої сесії Верховної Ради України шостого скликання приняла в першому читанні за основу урядовий законопроект № 9733 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки продукції».

   Законопроектом передбачається виключення норм, згідно з якими про планову перевірку відповідні органи повинні попереджати за 10 днів, так само про необхідність наявності згоди центрального органу з питань захисту прав споживачів на проведення позапланової перевірки.

   Крім того, законопроектом передбачено відповідальність за: реалізацію продукції, забороненої відповідним державним органом для виготовлення та реалізації (виконання, надання), в тому числі фальсифікованої.

"За" прийняття такого рішення проголосували 258 народних депутати з мінімально необхідних 226.

А тепер переходимо до простої, але у цьому випадку, жахливої арифметики: народних обранців, за яких голосують українці у нас 450, а за здоров’я, добробут та майбутнє цих же українців переймаються лише 258 з них…

Пояснити - легко. Справа в тім, що контроль за якістю продукції, яка реалізується на споживчому ринку України не може здійснюватись у повній мірі. Для того, щоб перевірити суб’єкт господарювання необхідно його попереди за 10 днів. А за 10 днів можна не лише прибрати товар з полиць , а й магазин перебудувати у гараж… І ще, якщо не зрозуміло… Коли фахівець системи виходить на перевірку за скаргою споживача, то він має право перевіряти лише ту продукцію на яку поскаржився споживач, а якщо поряд побачить безлад та порушення норм діючого законодавства, нічого не зможе зафіксувати і прийняти відповідні міри.

        Пояснювати не потрібно, що це наглядний показник турботи «верхів» за «низи».. Бігли – бігли у передвиборчих перегонах, сипали обіцянками-цяцянками, а на фінішній прямій ухватилися за свої мандати і почали ділити портфелі.

 

От і вся арифметика…

 

І на сам кінець, пропоную вам ознайомитися зі стенограмою процесу голосування, щоб вам надалі не помилитися у своїх уподобаннях до тих чи інших політичних партій, або окремих депутатів.

Поіменне голосування про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки продукції (№9733) - за основу

Дата голосування : 06/вересень/2012 17:32

За:258 Проти:1 Утрималось:0 Не голосувало:73 Всього:332 Рішення прийнято

Позафракційні

Кількість депутатів: 31

Буряк О.В.

За

Ветвицький Д.О.

Відс.

Воротнюк І.Б.

За

Грач Л.І.

Відс.

Губський Б.В.

За

Зейналов Е.Д.

Відс.

Зозуля Р.П.

Відс.

Королевська Н.Ю.

Не гол.

Коротюк В.І.

Не гол.

Куровський І.І.

Відс.

Лабунська А.В.

Відс.

Литвин В.М.

Не гол.

Логвиненко О.С.

Не гол.

Ляшко О.В.

Відс.

Маліч О.В.

За

Мартинюк А.І.

За

Міщенко С.Г.

Відс.

Олійник С.В.

Відс.

Омельченко Г.О.

Відс.

Омельченко О.О.

За

Осика С.Г.

За

Пилипенко В.П.

За

Писаренко В.В.

За

Семинога А.І.

Відс.

Суслов Є.І.

Не гол.

Томенко М.В.

Відс.

Черпіцький О.З.

За

Чорновіл Т.В.

Відс.

Шаманов В.В.

За

Шепелев О.О.

За

Шиянов Б.А.

Відс.

   

За:12 Проти:0 Утрималось:0 Не голосувало:5 Відсутні:14

Фракція Партії регіонів у Верховній Раді України

Кількість депутатів: 194

Андрос С.О.

За

Аркаллаєв Н.Г.

За

Ахметов Р.Л.

За

Баграєв М.Г.

За

Баранов-Мохорт С.М.

За

Барвіненко В.Д.

За

Бахтеєва Т.Д.

За

Бевзенко В.Ф.

За

Бережна І.Г.

За

Березкін С.С.

За

Білаш Б.Ф.

За

Білий О.П.

За

Богословська І.Г.

За

Богуслаєв В.О.

За

Болдирєв Ю.О.

За

Бондаренко В.В.

За

Бондаренко О.А.

За

Бондик В.А.

За

Борисов В.Д.

За

Борт В.П.

За

Бут Ю.А.

За

Васадзе Т.Ш.

За

Василенко С.В.

За

Васильєв Г.А.

За

Васильєв О.А.

За

Васютін С.І.

За

Веревський А.М.

За

Вернидубов І.В.

За

Вечерко В.М.

За

Волков О.А.

За

Воропаєв Ю.М.

За

Гєллєр Є.Б.

За

Глазунов С.М.

За

Глусь С.К.

За

Глущенко І.М.

За

Головатий С.П.

Відс.

Горбаль В.М.

За

Горбатюк А.О.

За

Горіна І.А.

За

Горошкевич О.С.

За

Грицак В.М.

За

Гуменюк І.М.

За

Гуреєв В.М.

За

Гусаров С.М.

За

Дарда О.П.

За

Дейч Б.Д.

За

Демидко В.М.

За

Демчишен В.В.

За

Демянко М.І.

За

Деркач А.Л.

За

Євтухов В.І.

За

Єгоренко Т.В.

За

Єгоров О.М.

За

Єдін О.Й.

За

Єфремов О.С.

За

Журавко О.В.

За

Журавський В.С.

За

Забарський В.В.

За

Заблоцький В.П.

За

Засуха Т.В.

За

Зац О.В.

За

Зварич І.Т.

За

Звягільський Ю.Л.

За

Зубанов В.О.

За

Зубець М.В.

За

Зубик В.В.

За

Зубов В.С.

Не гол.

Іваненко В.Г.

За

Іванющенко Ю.В.

За

Ісаєв Л.О.

За

Калетнік Г.М.

За

Калюжний В.А.

За

Каракай Ю.В.

За

Касянюк О.Р.

За

Келестин В.В.

За

Кий С.В.

За

Киричок О.Е.

За

Кисельов В.О.

За

Ківалов С.В.

За

Кінах А.К.

За

Климець П.А.

За

Клімов Л.М.

За

Клюєв С.П.

За

Ковалевська Ю.С.

За

Ковальова Ю.В.

За

Кожара Л.О.

За

Козуб О.А.

За

Колесніченко В.В.

За

Колоцей Ю.О.

Не гол.

Комар М.С.

За

Коновалюк В.І.

Не гол.

Корж В.П.

Не гол.

Корж П.П.

За

Коржев А.Л.

За

Кузьменко П.П.

За

Кузьмук О.І.

За

Кунченко О.П.

За

Ландик В.І.

За

Ландік В.І.

За

Лебедєв П.В.

За

Лєщинський О.О.

За

Лисов І.В.

Не гол.

Литвинов Л.Ф.

За

Личук В.І.

За

Літвінов В.Г.

За

Лук’янов В.В.

За

Луцький М.Г.

За

Льовочкіна Ю.В.

За

Майборода С.Ф.

За

Макеєнко В.В.

За

Малишев В.С.

За

Мальцев В.О.

За

Маньковський Г.В.

За

Мельник П.В.

За

Мельник С.А.

За

Мирний І.М.

За

Мироненко М.І.

За

Мірошниченко Ю.Р.

За

Момот С.В.

За

Мороко Ю.М.

За

Мошак С.М.

За

Муц О.П.

За

Мхітарян Н.М.

За

Надоша О.В.

За

Наконечний В.Л.

За

Нетецька О.А.

За

Олійник В.М.

За

Омельянович Д.С.

За

Орлов А.В.

За

Павленко В.В.

За

Павленко Е.І.

За

Пачесюк С.Н.

За

Писарчук П.І.

За

Пінчук А.П.

За

Піскун С.М.

За

Плотніков О.В.

За

Плохой І.І.

За

Полунєєв Ю.В.

Відс.

Попеску І.В.

За

Потапов В.І.

За

Прасолов І.М.

За

Пригодський А.В.

За

Притика Д.М.

За

Прутнік Е.А.

За

Пшонка А.В.

За

Рева Д.О.

За

Рибак В.В.

За

Романюк М.П.

За

Савченко І.В.

За

Савчук О.В.

За

Самойленко Ю.П.

За

Самофалов Г.Г.

За

Сандлер Д.М.

За

Святаш Д.В.

За

Селіваров А.Б.

За

Синиця А.М.

За

Сігал Є.Я.

За

Скубенко В.П.

За

Скудар Г.М.

За

Смітюх Г.Є.

За

Солошенко М.П.

За

Солтус П.С.

За

Стельмашенко В.П.

За

Степаненко А.А.

За

Столар В.М.

Не гол.

Стоян О.М.

За

Сулковський П.Г.

За

Супруненко О.І.

За

Сухий Я.М.

За

Табачник Я.П.

За

Тедеєв Е.С.

За

Толстенко В.Л.

За

Турманов В.І.

За

Федун О.Л.

За

Фельдман О.Б.

Не гол.

Хара В.Г.

За

Харлім В.М.

За

Харовський С.Ю.

За

Хмельницький В.І.

За

Хомутиннік В.Ю.

За

Царьов О.А.

За

Цюрко П.І.

За

Черноморов О.М.

За

Чертков Ю.Д.

За

Чечетов М.В.

За

Чуднов В.М.

За

Шенцев Д.О.

За

Шкіря І.М.

За

Шпенов Д.Ю.

За

Щербань А.В.

За

Янковський М.А.

За

Янукович В.В.

За

Ярощук В.І.

За

Яценко А.В.

Не гол.

За:184 Проти:0 Утрималось:0 Не голосувало:8 Відсутні:2

Фракція Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона”: Народний Союз “Наша Україна”, Політична партія “Вперед, Україно!”, Народний Рух України, Українська Народна Партія, Українська республіканська партія “Собор” , Партія Християнсько-Демократичний Союз, Європейська партія України, Громадянська партія “ПОРА”, Партія захисників Вітчизни

Кількість депутатів: 63

Ар’єв В.І.

Відс.

Аржевітін С.М.

Не гол.

Білозір О.В.

Відс.

Бондар О.М.

Відс.

В’язівський В.М.

Відс.

Герасим’юк О.В.

Відс.

Геращенко І.В.

Відс.

Григорович Л.С.

Не гол.

Гримчак Ю.М.

Відс.

Гриценко А.С.

Відс.

Гуменюк О.І.

Відс.

Давиденко А.А.

Не гол.

Джемілєв М. .

Не гол.

Джоджик Я.І.

Не гол.

Доній О.С.

Відс.

Жванія Д.В.

Відс.

Жебрівський П.І.

Не гол.

Заєць І.О.

Не гол.

Зварич Р.М.

Не гол.

Кармазін Ю.А.

Не гол.

Карпук В.Г.

Не гол.

Катеринчук М.Д.

Відс.

Кендзьор Я.М.

Не гол.

Кириленко В.А.

Не гол.

Клименко О.І.

Не гол.

Ключковський Ю.Б.

Відс.

Князевич Р.П.

Не гол.

Коваль В.С.

Відс.

Костенко Ю.І.

Не гол.

Кріль І.І.

Відс.

Круць М.Ф.

Відс.

Куликов К.Б.

Відс.

Кульчинський М.Г.

Не гол.

Лановий В.Т.

Відс.

Лук’янова К.Є.

Відс.

Луценко С.В.

Не гол.

Ляпіна К.М.

Не гол.

Мартиненко М.В.

Не гол.

Марущенко В.С.

Відс.

Матвієнко А.С.

Не гол.

Мойсик В.Р.

Не гол.

Москаль Г.Г.

Відс.

Новіков О.В.

Відс.

Оробець Л.Ю.

Відс.

Палиця І.П.

Відс.

Парубій А.В.

Не гол.

Петьовка В.В.

Відс.

Полянчич М.М.

Відс.

Слободян О.В.

Не гол.

Стець Ю.Я.

Відс.

Стецьків Т.С.

Відс.

Стойко І.М.

Не гол.

Стретович В.М.

Відс.

Талишев Є.І.

Відс.

Тарасюк Б.І.

Відс.

Ткач Р.В.

Не гол.

Тополов В.С.

Відс.

Третьяков О.Ю.

Відс.

Чорноволенко О.В.

Не гол.

Шемчук В.В.

Відс.

Шкутяк З.В.

Не гол.

Ющенко П.А.

Не гол.

Яценюк А.П.

Не гол.

   

За:0 Проти:0 Утрималось:0 Не голосувало:29 Відсутні:34

Фракція Комуністичної партії України

Кількість депутатів: 25

Александровська А.О.

За

Алексєєв І.В.

За

Бабурін О.В.

За

Бевз В.А.

За

Волинець Є.В.

За

Гайдаєв Ю.О.

Не гол.

Голуб О.В.

За

Гордієнко С.В.

За

Даниленко В.А.

За

Дем’янчук В.О.

За

Кілінкаров С.П.

За

Кравченко М.В.

За

Лещенко В.О.

За

Мармазов Є.В.

За

Матвєєв В.Г.

За

Матвєєв В.Й.

За

Найдьонов А.М.

За

Перестенко М.В.

За

Самойлик К.С.

За

Симоненко П.М.

За

Ткаченко О.М.

За

Храпов С.А.

За

Царьков Є.І.

За

Цибенко П.С.

За

Шмельова С.О.

За

   

За:24 Проти:0 Утрималось:0 Не голосувало:1 Відсутні:0

Фракція “Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина"

Кількість депутатів: 98

Абдуллін О.Р.

Не гол.

Арутюнов Г.Р.

Відс.

Бабенко В.Б.

Відс.

Білорус О.Г.

Відс.

Бірюк Л.В.

Відс.

Богдан Р.Д.

Відс.

Боднар О.Б.

Не гол.

Болюра А.В.

Не гол.

Бондаренко В.Д.

Не гол.

Бондаренко О.Ф.

Відс.

Бондарєв К.А.

Відс.

Бородін В.В.

Відс.

Веліжанський С.К.

Відс.

Власенко С.В.

Відс.

Волинець М.Я.

Відс.

Ганущак Ю.І.

Не гол.

Гнаткевич Ю.В.

Не гол.

Гринів І.О.

Відс.

Гудима О.М.

Не гол.

Давимука С.А.

Відс.

Данілов В.Б.

Не гол.

Деревляний В.Т.

Відс.

Добряк Є.Д.

Відс.

Дончак В.А.

Не гол.

Дубіль В.О.

Відс.

Дубовой О.Ф.

Відс.

Єресько І.Г.

Відс.

Жеваго К.В.

Відс.

Забзалюк Р.О.

Не гол.

Зімін Є.І.

Відс.

Кальченко В.М.

Відс.

Кеменяш О.М.

Відс.

Кириленко І.Г.

Відс.

Кирильчук Є.І.

Відс.

Ковзель М.О.

Відс.

Кожем’якін А.А.

Відс.

Кондратюк О.К.

Відс.

Корж В.Т.

Не гол.

Косів М.В.

Відс.

Костенко П.І.

Відс.

Кошин С.М.

Не гол.

Кравчук В.П.

Відс.

Крайній В.Г.

Відс.

Курпіль С.В.

Відс.

Левцун В.І.

Не гол.

Лемза В.Д.

Не гол.

Лукашук О.Г.

Відс.

Лук’янчук Р.В.

Не гол.

Макієнко В.П.

Відс.

Мостіпан У.М.

Не гол.

Одарченко Ю.В.

Відс.

Олійник В.С.

Відс.

Павловський А.М.

Не гол.

Пашинський С.В.

Відс.

Петренко В.М.

Відс.

Петрук М.М.

Відс.

Пєрєдєрій В.Г.

Відс.

Подгорний С.П.

Не гол.

Потапчук М.Л.

Відс.

Прокопчук Ю.В.

Відс.

Пудов Б.М.

Відс.

Радковський О.В.

Відс.

Рябека О.Г.

Відс.

Сас С.В.

Не гол.

Семерак О.М.

Відс.

Сенченко А.В.

Відс.

Сербін Ю.С.

Не гол.

Скибінецький О.М.

Відс.

Соболєв С.В.

Не гол.

Соколов М.В.

Відс.

Сочка О.О.

Відс.

Стешенко О.М.

Проти

Сушкевич В.М.

Відс.

Таран В.В.

Не гол.

Терьохін С.А.

Відс.

Тищенко О.І.

Відс.

Трегубов Ю.В.

Не гол.

Триндюк Ю.Г.

Не гол.

Трофименко В.В.

Відс.

Уколов В.О.

Відс.

Унгурян П.Я.

Відс.

Федорчук Я.П.

Відс.

Філенко В.П.

Не гол.

Фомін О.В.

Відс.

Чепинога В.М.

Відс.

Чудновський В.О.

Не гол.

Шаго Є.П.

Не гол.

Швець В.Д.

Відс.

Шевченко А.В.

Не гол.

Шевчук О.Б.

Відс.

Шевчук С.В.

Відс.

Шишкіна Е.В.

Відс.

Шишкіна З.Л.

Відс.

Шкіль А.В.

Не гол.

Шлемко Д.В.

Відс.

Шустік О.Ю.

Не гол.

Яворівський В.О.

Відс.

Ягоферов А.М.

Відс.

За:0 Проти:1 Утрималось:0 Не голосувало:30 Відсутні:67

Фракція Народної Партії

Кількість депутатів: 20

Баранов В.О.

За

Белоусова І.А.

За

Ващук К.Т.

За

Герасимчук В.В.

За

Гривковський В.О.

За

Гриневецький С.Р.

За

Деркач М.І.

За

Довгий С.О.

За

Зарубінський О.О.

За

Литвин Ю.О.

За

Павленко С.Г.

За

Ремез В.В.

За

Рудченко М.М.

За

Сінченко В.М.

За

Терещук С.М.

За

Черній В.В.

За

Шаров І.Ф.

За

Шершун М.Х.

За

Шмідт М.О.

За

Шпак В.Ф.

За

За:20 Проти:0 Утрималось:0 Не голосувало:0 Відсутні:0

Група "Реформи заради майбутнього"

Кількість депутатів: 19

Бобильов О.Ф.

За

Буджерак О.О.

За

Гасюк П.П.

За

Гацько В.П.

За

Гейман О.А.

За

Денькович І.В.

За

Задирко Г.О.

За

Камчатний В.Г.

За

Каплієнко В.В.

За

Константинов Є.С.

За

Крук Ю.Б.

За

Курило В.С.

За

Мовчан П.М.

За

Плющ І.С.

Відс.

Радовець А.А.

За

Рибаков І.О.

За

Сідельник І.І.

За

Сорочинська-Кириленко Р.М.

За

Трайдук М.Ф.

За

   

За:18 Проти:0 Утрималось:0 Не голосувало:0 Відсутні:1

 

 Sony Michel Jersey
AddThis Social Bookmark Button