Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

У Фінляндії розробили сонячні панелі з ефективністю 132%

Дослідники з Університету Аалто(Фінляндія) розробили фотоелектричну пластину, яка має зовнішню квантову ефективність 132%. Цей неймовірний подвиг був досягнутий з використанням наноструктурованого чорного кремнію і міг би стати великим проривом для сонячних панелей та інших фотоприймачів, передає newatlas.

Якщо гіпотетичний фотоелектричний пристрій має зовнішню квантову ефективність 100%, це означає, що кожен фотон світла, який потрапляє у нього, генерує один електрон, який виходить через ланцюг і збирається у вигляді електроенергії.

Новий фотоелектричний пристрій не тільки досяг 100-відсоткової ефективності, але і перевищив її. «При 132% ви отримуєте у середньому 1,32 електрона на кожен фотон, - пояснюють розробники. – Пластина була виготовлена з використанням чорного кремнію як активного матеріалу, з наноструктурами у формі конусів і колонок, що поглинають ультрафіолетове світло».

Запропонований метод дає шанс генерувати два електрони з одного фотона. Коли фотон вхідного світла потрапляє у активний матеріал - зазвичай кремній - він вибиває електрон з одного з його атомів. Але за певних обставин один високоенергетичний фотон може вибити два електрони, не порушуючи жодних законів фізики.

Використання цього явища може бути надзвичайно корисним для поліпшення конструкції сонячних елементів. У багатьох фотоелектричних матеріалах ефективність втрачається кількома способами, включаючи фотони, відбиті від пристрою, або електрони, рекомбінуючі з "діркою", яку вони залишили в атомі, перш ніж вони можуть бути зібрані схемою.

Команда Аалто значною мірою усунула вищезазначені бар'єри. Чорний кремній поглинає набагато більше фотонів, ніж інші матеріали, а конусні та стовпчасті наноструктури зменшують рекомбінацію електронів на поверхні матеріалу.

Разом ці досягнення дозволили створити пристрій зі 130-відсотковою зовнішньою квантовою ефективністю. Команда навіть провела незалежну перевірку цих результатів німецьким Національним інститутом метрології Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB).

Дослідники кажуть, що ця рекордна ефективність може поліпшити продуктивність практично будь-якого фотоприймача, включаючи сонячні панелі та інші датчики світла, і що нові детектори вже виробляються для комерційного використання.

AddThis Social Bookmark Button