Жахливе кіно для України…
18 вересня у приміщенні інформаційного агентства «Інтерфакс» відбулася прес-конференція за участю лідера української партії «Зелена планета», голови «Всеукраїнської консультативної ради з екологічних проблем» Сергія Орєхова, заступника голови партії «Зелена планета» Валерія Цибуха, народного депутата України Юрія Кармазіна, заступника директора Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя Ольги Бобильової, лідера Української «Селянської партії» Зеновія Холоднюка, активістів природоохоронних організацій та фермера Миколи Вінника, який власним прикладом підтверджує - українці – небайдужа нація, яка не проходить повз проблем, що стосуються всього суспільства та кожної людини окремо.
Інформаційний приводом для проведення прес-конференції стала нечувана ситуація. Не так давно жителі села Гореничі, що у Київській області, мали змогу «помилуватися» 40 тоннами курячих тушок разом з іншими відходами виробництва птахофабрики. Першим про це повідомив Микола Винник, який проїжджаючи до своєї ферми, помітив на кукурудзяному полі видовище не для слабконервових. Тонни отруйного м’яса пролежали на землі вже не один день і якби не швидка реакція захисників природного середовища екологічного лиха уникнути б не вдалося.
«Цей випадок просто нечуваний. Для нас не є новою інформація про безвідповідальну, невідповідну встановленим нормам, утилізацію різних відходів діяльності підприємств, але залишити отруту під відкритим небом, на родючих чорноземах, недалеко від домівок людей – це вже край. Це не заклик до дій! Це реальна вимога, продиктована нахабним ставленням до нас з Вами, удосконалювати екологічну політику, затверджувати екологічні права. Ми не можемо спустити все з рук, тим, хто це зробив. Ми повинні діяти, не тільки заради справедливості, необхідно взяти контроль над тим, що відбувається у навколишньому середовищі. Бо це все, у першу чергу, відбивається на здоров’ї українців», - наголосив Сергій Орєхов.
Лідер української партії «Зелена планета», також зазначив, що експертам необхідно провести аналіз законодавчої бази, яка дозволяє здійснювати екологічні злочини, уникаючи при цьому відповідальності.
Ця подія не залишила байдужою громадськість.
«Такого ще ні я, ні інші жителі Гореничів не бачили. Скинули відходи на землю, на якій росте врожай, і спокійно поїхали далі. А ви робіть, що хочете. Я щиро вдячний, що звернувшись до вас, Сергію Миколайовичу, отримав не словесну підтримку, а реальну допомогу. І вона - неоціненна. Відходи вже вивезені у належне для них місце».
Лідер партії приголомшений нахабством і вкрай незрозумілою поведінкою та вчинком працівників птахофабрики. Вже сьогодні завдяки діям активістів «Зеленої планети», які прибрали курячі трупи, передано до правоохоронних органів інформацію для відкриття кримінальної справи проти перевізника та діяльності птахофабрики.
Лідер партії «Зелена Планета» зазначив, що необхідно вносити зміни, корективи в українське законодавство, і це одна з причин, чому його партія йде до лав Верховної Ради.
«Стихійні звалища біологічно і хімічно небезпечних відходів можуть стати епіцентром екологічної катастрофи. А прогалини в цьому ж законодавстві дозволяють безвідповідальним виробникам та перевізникам уникати відповідальності за екологічні злочини, - підкреслює Сергій Орєхов. - Ми допомогли одному селу, позбавилися небезпечного могильника відходів діяльності птахофабрики. А скільки ще таких подібних їм по всій Україні отруюють навколишнє середовище? Якої шкоди завдають людям і природі?».
«Українська партія «Зелена планета», на чолі з професіоналами у своїй справі, лідером, для якого благополуччя та процвітання держави є запорукою становлення світлого та щасливого майбутнього, підтверджує свої програмні завдання конкретними показовими діями. Саме таких, хто не словом, а ділом доводить власну гідність, патріотизм та людяність й потребує українському Парламенту» - зауважив народний депутат України Юрій Кармазін.
Крім цієї ситуації, учасники перс-конференції підняли на обговорення питання щодо використання фосфіду цинку у сільському і комунальному господарствах України, а саме: доцільність його використання та допустимі дози, які підприємства полюбляють завищувати. У цьому питанні у своїх висновках
Всеукраїнська консультативна рада з екологічних проблем буде спиратися на експертну оцінку Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя.
Roquan Smith Jersey