Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

В ООН закликають фермерів і селян у всьому світі не спалювати залишки посівів на полях

В кінці минулого року були скасовані авіарейси з Делі, закриті тисячі шкіл, а жителям індійської столиці порадили перебувати вдома або носити маски. Думаєте там уже був COVID-19? Ні – такі заходи було вжито у відповідь на різке забруднення повітря, пов'язане з тим, що восени фермери на півночі країни палять залишки рослин на полях, щоб звільнити місце для нових посівів, пишуть Новости ООН.

Про це нагадують у Програмі ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), відзначаючи, що зараз Індія готується до чергового викиду токсичного повітря. Забруднення повітря в Делі під час пожеж може в 14 разів перевищувати рівень, який Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає безпечним. При цьому велика частина країни покрита таким густим димом, що його видно навіть з космосу.

Приклад Індії не унікальний. У всьому світі щорічно підпалюються великі площі полів, що призводить до забруднення повітря, яке, в свою чергу, викликає смерть мільйонів людей.

Багато селян вважають спалювання залишків посівів на полях найефективнішим і економічним способом розчищення землі, удобрення ґрунту і підготовки її для нових посадок. Експерти ж вважають, що спалювання ґрунту і викликані цим лісові пожежі є найбільшим у світі джерелом «чорного» або сажистого вуглецю, який становить загрозу як для здоров'я людини, так і для навколишнього середовища.

Сажистий вуглець проникає глибоко в легені і кровоносну систему людини і збільшує ризик летальних випадків від хвороб серця і легенів, інсульту і деяких видів раку, в результаті чого щорічно вмирають близько 7 мільйонів чоловік. Експерти ЮНЕП не виключають, що токсичне повітря підвищує ймовірність важких наслідків у хворих COVID-19.

До того ж спалювання залишків сільськогосподарських культур на полях не тільки не стимулює зростання посівів, а й обмежує накопичення вологи і зменшує родючість ґрунту на 25-30 відсотків. Це означає, що фермери повинні вкладати кошти в дорогі добрива й іригаційні системи.

Представники ЮНЕП пропонують фермерам шукати екологічно чисті та економічно вигідні сільськогосподарські методи очищення полів від відходів. У їх числі – укладання стерні на поля або навіть посів прямо крізь стерню.

 

AddThis Social Bookmark Button