Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

У найближче сторіччя все буде залежати від п'яти мегатенденцій

Розвиток в світі залежить від п'яти глобальних мегатенденцій: зміна клімату та деградація навколишнього середовища, демографічні зміни, урбанізація, цифрова революція і нерівність. Такий висновок доповіді «мережі економістів ООН», підготовленої до 75-річчя Організації, пишуть Новости ООН. Всі ці мегатенденції, як відзначають автори нової доповіді, взаємопов'язані і є результатом людської діяльності. Три з них – демографічні зміни, урбанізація і технологічні інновації – результат прогресу, досягнутого людством. Вони неминучі на відміну від зміни клімату, погіршення стану навколишнього середовища і нерівності, які є наслідком явних провалів у політиці.

Але в принципі на всіх п'яти напрямках негативні або позитивні тенденції розвитку залежать від обраної політики і рішучих дій. Поки, на думку оонівських економістів, держави беруть на себе зобов'язання в сфері розвитку, але мало що роблять для втілення обіцянок в реальність, особливо в тому, що стосується фінансування розвитку.

Заступник Генерального секретаря ООН з економічних і соціальних питань Лю Чженьмінь, який був координатором підготовки доповіді, зазначив, що всі п'ять мегатенденцій формувалися десятиліттями і їх не можна легко змінити істотно в найближчому майбутньому. Але з часом послідовна політика допоможе їх коригувати.

Наприклад, десятиліття стійкої та адресної політики сприяли великим змінам в сфері демографії. Так, в 1960-х роках середньорічний приріст світового населення був два відсотки, а в даний час сповільнився до 1 відсотка і, як очікується, повністю припиниться до кінця століття.

Експерти відзначають, що вплив будь-якої мегатенденціі може бути як позитивним, так і негативним. Наприклад, урбанізація об'єднує всі фактори, необхідні для технологічних інновацій і підвищення продуктивності праці, однак саме на міські центри припадає більша частина забруднень і відходів, що завдають шкоди навколишньому середовищу.

Боротьба з негативними результатами мегатенденцій, безперечно, може уповільнити деякі з позитивних впливів, які вона викликає, і навпаки. При розробці будь-яких стратегій економісти рекомендують враховувати всі ці можливі наслідки, аналізувати причинно-наслідкові зв'язки.

«Настав час для того, щоб всім об'єднатися і спільними зусиллями протистояти «мегатенденціям», виділеним в цій доповіді ... Після виходу з пандемії COVID-19 ми можемо побудувати краще і більш справедливе суспільство, але для цього необхідно вжити скоординованих заходів щодо усунення нерівності всередині країн та між ними з тим, щоб забезпечити процвітання для всіх», – сказав Генеральний секретар Конференції Організації Об'єднаних Націй з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Мухіса Кітуйі. Він був одним із співавторів цієї доповіді.

Відзначивши, що мегатенденціі породжують несприятливі наслідки через провали в політиці, оонівські економісти запропонували взяти на озброєння моделі діяльності, орієнтовані на сталий розвиток.

Наприклад, в тому, що стосується змін клімату та деградації навколишнього середовища, необхідні скорочення попиту і зміни в способів життя всіх людей, використання екологічно чистих виробничих процесів і т.д. Інші рекомендації авторів доповіді стосуються того, як домогтися демографічних перетворень, як вирішувати проблеми, пов'язані зі зниженням народжуваності та збільшенням тривалості життя.

AddThis Social Bookmark Button