Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Напередодні саміту з біорізноманіття в ООН закликали зберегти природу для майбутніх поколінь

Напередодні саміту з біорізноманіття в ООН знову закликали захистити природу, нагадавши, що часу для зволікання немає. Уже найближчим часом близько мільйона видів рослин і тварин можуть зникнути з лиця землі. У середу на цьому тижні в ООН пройде саміт, на якому лідери світу підтвердять свою готовність зберегти різновиди флори і фауни, від яких залежить підтримка життя на нашій планеті, пишуть Новости ООН.

 

«Ми не можемо втрачати час. Ми стаємо свідками того, що втрата біорізноманіття відбувається темпами, небаченими в історії людства...», – заявила Виконавчий секретар Конвенції про біологічне різноманіття Елізабет Марума Мрема. «Ми – найнебезпечніший вид в глобальній історії», – додала Мрема, підкресливши, що багато видів тварин і рослин зникають в результаті діяльності людини.

З 1900 року чисельність місцевих видів флори і фауни в більшості наземних ареалів в середньому скоротилася щонайменше на 20 відсотків. Експерти з тривогою повідомляють про виснаження рибних запасів, про зникнення багатьох запилювачів і ґрунтових організмів.

З XVI століття були винищені щонайменше 680 видів хребетних. До 2016 року вимерло понад 9 відсотків усіх одомашнених порід ссавців. Сьогодні на межі повного зникнення знаходяться близько мільйона видів тварин і рослин – багато хто з них можуть бути безповоротно втрачені вже в найближчі десятиліття.

20 завдань – настав час підводити підсумки

Елізабет Марума Мрема підкреслила, що прийшов час вжити термінових заходів для збереження глобальної екологічної спадщини. Вона нагадала, що ще в 1992 році в Ріо-де-Жанейро була розроблена Конвенція ООН про біологічне різноманіття, яка сприяє збереженню різноманіття життя на Землі і закладає основи невиснажливого і справедливого використання природи.

Представник ООН нагадала, що в 2010 році в Айті, Японія, був узгоджений Стратегічний план збереження і раціонального використання біорізноманіття. У ньому визначено 20 конкретних завдань, які повинні бути виконані до кінця 2020 року. Цілі Айті, як сказала Мрема, настільки ж важливі для біорізноманіття, як Паризька хартія – для боротьби з глобальним потеплінням. Цього року держави повинні підвести підсумки домовленостей в Айті і намітити нові завдання в цій сфері.

Експерти вважають, що, незважаючи на певний прогрес, багато з поставлених цілей – від запобігання зникнення видів до скорочення забруднення навколишнього середовища і збереження лісів – не було досягнуто.

«Якщо говорити про оцінку, як про шкільні оцінки, то ми побачимо, що найвищий результат – нижче 30 відсотків з 100 можливих», – сказала Мрема. Вона додала, що до кінця 2020 року жодне з 20 завдань Айті не буде виконано повністю

Йде робота над новим проектом

Зараз йде робота над новим проектом і над визначенням нових завдань, в яких будуть враховані «невдачі минулих років». Документ ще знаходиться на початковій стадії, його розгляд йде в ході неофіційних консультацій. Є надія, що його вдасться узгодити і прийняти на 15-й конференції сторін Конвенції про біологічне різноманіття, яка пройде в Китаї в 2021 році. Новий план передбачатиме невідкладні дії.

«Ми не закликаємо «винаходити велосипед», робота піде по второваному шляху, тому діяти треба буде негайно», – підкреслила Виконавчий секретар Конвенції про біологічне різноманіття.

Саміт

З тим, щоб надати імпульс цьому новому – дбайливому – відношенню до природи, в середу Голова 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН скличе Саміт з біорізноманіття, на якому, як очікується, що світові лідери оголосять про національні програми по збереження біорізноманіття на період після 2020 року .

Глава Програми ООН по навколишньому середовищу Інгер Андерсен заявила, що лідери світу повинні взяти зобов'язання більше не руйнувати природу і перейти до стійкого і екологічно чистого розвитку. Вона додала, що сьогодні в боротьбі за флору і фауну активну участь бере молодь. Глава ЮНЕП закликала при розробці планів у сфері захисту природи враховувати також думку корінних народів.

AddThis Social Bookmark Button