Закон України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини»
Лідер партії «Зелена планета» Сергій Орєхов: «18 вересня Верховна Рада ухвалила Закон України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», над яким ми довго і сумлінно працювали разом із професіоналами у цій сфері. Нещодавно на черговій прес-конференції ми через засоби масової інформації звернулися до депутата Верховної Ради України Юрія Кармазіна, з проханням оголосити позицію «Всеукраїнської консультативної ради з екологічних проблем» стосовно цього документу. Він погодився і результат не залишив себе чекати. Я і мої соратники вдячні всім депутатам, які проголосували «за» і яких ця тема не залишила байдужими».
За це рішення проголосували 262 народні депутати.
«Верховна Рада України ухвалила Закон України, завдяки якому буде збільшено обсяг виробництва конкурентоспроможної екологічно чистої сільськогосподарської продукції, що прискорить насичення внутрішнього ринку високоякісними продуктами харчування та створить передумови для усвідомлення громадянами необхідності здорового способу життя», - підкреслює Лідер партії «Зелена планета», голова «Всеукраїнської консультативної ради з екологічних проблем».
Необхідно відзначити, що законопроект було розроблено досить давно з урахуванням вимог Постанови Ради Європи (ЄС) № 834/2007 від 28 червня 2007 року «Про органічне виробництво та маркування органічних продуктів та про скасування Регламенту (ЄЕС) № 2092/91», Постанови Комісії ЄС 889/2008 від 5 вересня 2008 р. «Детальні правила щодо органічного виробництва, маркування і контролю для впровадження Постанови Ради (ЄС)№ 834/2007 від 28 червня 2007 року стосовно органічного виробництва і маркування органічних продуктів», Кодексу Аліментаріус «Керівні положення з виробництва, переробки, маркування та реалізації органічних продуктів».
Сергій Орєхов наголошує: «Сучасний внутрішній споживчий ринок органічних продуктів в Україні почав розвиватись з 2006-2007
рр., склавши в 2008 році 600 тис. євро, 2009 — 1,2 млн. євро, 2010-го цей показник зріс до 2,4 млн. євро, а в 2011 р. – до 5,1 млн. євро».
Прийнятим Законом України, зокрема, запроваджується система контролю на всіх етапах виробництва органічної продукції з метою гарантування впевненості споживачів у продуктах та сировині, маркованих як органічні. Шляхом інспектування здійснюється спостереження за всіма етапами виробництва, на основі якого сертифікаційною комісією оцінюватиметься відповідність процесу виробництва вимогам закону про видачу сертифікатів.
Законом також визначаються вимоги до інспекторів, які здійснюватимуть інспектування за незабезпечення належного повного та об'єктивного виконання ними своїх обов'язків; вимоги до уповноважених органів сертифікації, які повинні бути акредитованими та отримати дозвіл на здійснення інспектування та сертифікації саме органічної продукції.
Сергій Орєхов зазначає: «Виробництво у достатній кількості органічної продукції сприятиме насиченню наших прилавків якісними продуктами харчування, що, в свою чергу, поіпшить здоров’я кожного українця окремо і нації в цілому. Саме такі дії змінять ситуацію на краще, скорегують ставлення наших споживачів до українського виробництва, а також сприятимуть поглибленню інтеграції українсько аграрного виробництва до ринку ЄС та світових ринків загалом».
Довідково: Органічні продукти в Україні
На кінець 2009 року сільськогосподарські площі під органічними господарствами становили близько 270 тис. га, що вдвічі більше, ніж 6—7 років перед тим. За цим показником Україна 2009 року зайняла 21-е місце у світі. Водночас велика частина сертифікованих органічних продуктів, вироблених в Україні, йде на експорт. Через це, насичення внутрішнього ринку цією продукцією недостатнє. Зокрема, це пов`язано з тим, що більшість української органічної продукції — це сировина для виробництва кінцевого продукту (зерно, бобові, олійні культури). Тільки в останні роки почало активно розвиватися органічне рослинництво — вирощування овочів, фруктів, ягід, розвиватися переробка цієї продукції (є вже перші українські сертифіковані крупи, повидло, соки, сиропи, сухофрукти, чаї, м'ясні продукти тощо).
Avery Williamson Womens Jersey