Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Товар без документів як людина без паспорта

Якби провести соцопитування серед наших споживачів, ставлячи одне єдине запитання – «перш ніж купати щось із побутової техніки або дитячу іграшку чи просите продавців надати декларацію відповідності на товар» – впевнено б отримали результат: більше половини споживачів не цікавляться, або й навіть не знають, що такий документ повинен мати кожен продавець на кожен товар. Все одно як людина – повинна мати паспорт.

Достатньо велику кількість товарів – 595, а саме побутової техніки, дитячих іграшок та миючих засобів без декларації відповідності було виявлено на момент перевірки з 13 серпня по 1 вересня 2012 року фахівцями Інспекції з питань захисту прав споживачів м. Києва у ТОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» за адресою м. Київ, просп. Григоренка, 43., що є порушенням Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».

Начальник Інспекції з питань захисту прав споживачів Антон Кляцький пояснює: «Ми перевірили в супермаркеті «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» 595 найменувань товарів і виявили відсутність декларації відповідності на 88,9%. А саме цей документ підтверджує, що продукція не шкодить здоров’ю. Варто пояснити, якщо немає декларації відповідності, то немає чіткої відповіді на запитання: з якої сировини зроблена та чи інша продукція, чи відповідає вона якісним характеристикам, чи не несе серйозної загрози життю та здоров’ю громадян. І в разі відсутності декларації відповідності, законодавство дозволяє органам ринкового нагляду вживати обмежувальні заходи».

Справді, на момент проведення вже спільного із засобами масової інформації рейду-перевірки товар був тимчасово заблокований для продажу. Про це свідчили стікери на полицях та пояснення керівництва магазину. Але щойно перевіряльники пішли, як сумнівні товари опинилися на касі.

Між іншим, керівництво магазину довго і впевнено намагалося пояснити журналістам, що декларації вже є. Я, щоб переконатися у правдивості слів, взяла дві дитячі іграшки та попросила представника магазину надати мені декларації на них. І я б рекомендувала це робити кожному покупцю – часу займе це не багато, в мене зайняло аж 7 хвилин. Так, декларацію відповідності я побачила, лише звернула увагу – якщо перевірка тривала з 13 серпня, то декларація була видана 31 серпня. Що й доводить, на момент перевірки декларацій таки не було.

І вже після цього керівник відділу управління якості товарів «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» Людмила Власова підтвердила: «Так, трапляється, особливо у регіонах, що на кілька видів товару відсутні декларації». На моє запитання, яка цьому причина, прозвучала проста відповідь: «Ми також живі люди, можемо щось і не догледіти». Вірю, що працюють живі люди. Але ж і товар продають не мертвим, а живим, та ще й діткам, які, якщо маленькі, то все тягнуть до рота, тому батьки й повинні бути впевнені, що товари безпечні.

Генеральний директор Українського науково-дослідного навчального центру з проблем стандартизації, сертифікації та якості, заступник голови партії «Зелена планета» Олег Кононенко наголосив: «Підприємці відповідно до закону навіть не мають права без декларацій відповідності перевезти товар через кордон України. Це по-перше. А по-друге, не варто продавцям прикриватися продажем брендів. В минулому році служба безпеки в Київській області виявила кілька цехів, в яких комплектували товари відомих

торгових марок і цей товар міг потрапити в будь-яку мережу. Тому законодавством передбачені такі вимоги щодо наявності на кожен товар декларації відповідності».

Рейд-перевірку спільно із засобами масової інформації представники Інспекції з питань захисту прав споживачів м. Києва провели з метою попередження споживачів (користувачів) про виявлену органами ринкового нагляду небезпеку, яку становить продукція у відповідності з п.1.1 ч.1 статті 11 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Софія Шальман

 Bradley Chubb Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button