Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

ВЕРХОВНА РАДА – КІНЦЕВА МЕТА ЧИ ТІЛЬКИ ЗАСІБ?

Вздовж кожної вулиці портрети начебто поважних людей, телевізор не можна дивитися – суцільна політична реклама, по всій країні вирують передвиборчі пристрасті – ми вступили до вирішальної стадії парламентської кампанії.

Серед партій, які намагаються подолати п’ятивідсотковий прохідний бар’єр, є, так би мовити, ветерани електоральних баталій. А є і ті, хто намагається зробити це вперше. Такі, як Українська партія «Зелена планета», лідер якої Сергій Орєхов відомий як Голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів.

Виникає природне питання: навіщо Сергію Орєхову та його команді та Верховна Рада? Хіба у тій самій інспекції не вистачає невирішених питань , і всі вітчизняні підприємці вже працюють на світовому рівні, задовольняючі всі потреби вітчизняних користувачів?

Треба дослідити, як кажуть, «історію питання».

Згідно українського законодавства, Держспоживінспекція здійснює контроль та нагляд за якістю товарів та послуг. Повноваження вельми серйозні, достатньо зауважити, що за невідповідність стандартам якості інспекція час від часу припиняє роботу навіть таких потужних торгових мереж, як, наприклад, «Метро», про що нещодавно повідомлялося у пресі.

Добре: чергові порушення виявлено, порушників покарано. Можна спати спокійно?

На жаль, ні. Для нечесних підприємців зиск завжди вище за мораль. Вони знаходять нові канали, часто контрабандні, для завезення з закордону неякісних товарів в Україну. Знову побутова електроніка, продукти харчування тощо, вироблені в якихось напівпідпільних майстернях, з’являються на полицях наших магазинів. І українські громадяни знов опиняються в якості ошуканих. Тобто, перекрили один канал – виникає іншій.

Здавалось би, глухий кут? Але вихід було знайдено. Голова Держспоживінспекції Сергій Орєхов разом з Головою правління «Укоопспілки» Владиславом Гончаренком, іншими однодумцями та спеціалістами, розробили та впровадили безстрокову патріотичну акцію «З турботою про українське!». Суть у тому, що українські товаровиробники, приєднуючись до акції, добровільно беруть на себе зобов’язання випускати тільки високоякісну продукцію, яка повністю відповідає як українським, так і міжнародним нормам. Така продукція, перш за все, продукти харчування,

виробляється тільки з української сировини, вона гарантовано безпечна для вживання всіма категоріями споживачів, зокрема, дітьми. Тому що її якість постійно контролює Держспоживінспекція України. Продукція, яка пройшла всі передбачені перевірки, має на упаковці своєрідний «знак якості» – маркування «З турботою про українське!». І покупці наочно отримують чіткий орієнтир для вибору серед товарного різноманіття сьогодення.

Численні перевірки якості, що провадить інспекція, перестали бути обтяжливими та зайвими для виробників. Акція ефективно поліпшує збут продукції, дозволяючи розширювати виробництво і створювати нові робочі місця. Вона працює на покращення іміджу вітчизняних товарів, повернення довіри до всього українського. Адже не є таємницею, що українські товари зараз зазнають значного конкурентного тиску від іноземних виробників. І така конкуренція, ми пам’ятаємо, не завжди є чесною та справедливою.

А з наближенням України до європейських та російських ринків ситуація тільки ускладниться. Захист національного виробника, причому захист не деклараціями, а конкретними справами, такими як акція «З турботою про українське!», на мій погляд, повинен стати одним з державних пріоритетів.

Не дивно, що ініціатива Сергій Орєхова та його команди знайшла підтримку на вищому державному рівні. Протягом лише місяця з моменту започаткування до всеукраїнської акції приєдналося більше 70 виробників, їх продукція, що відповідає вимогам акції, склала 344 найменувань. Сьогодні на розгляді в організаційному комітеті акції знаходиться ще декілька сотень заявок від виробників з різних регіонів України.

Багато хто вирішив би, що вже все – кінцева зупинка. Зроблено, що можна. Є, чим пишатися. Але справжній пошук завжди виходить на новий, вищій рівень.

Сергій Орєхов та його політична команда замислилися над ширшим колом проблемних питань, які турбують українське суспільство. Справа в тому, що якість товарів та послуг – лише похідна від більш загальної категорії: якості життя. Погодимося, що наявність у продажу, наприклад, якісних продуктів харчування без шкідливих домішок не гарантує нам безпечного життя, якщо ми дихаємо забрудненим повітрям, п’ємо воду з залишками отрутохімікатів, втрачаємо ліси і зелені насадження, тобто, існуємо в недружньому природному середовищі. Як лікар, можу засвідчити: шкідливий вплив оточуючого середовища призводить до небезпечних генетичних змін в організмі людини. Якщо цього не встигнемо відчути ми, обов’язково відчують наші нащадки. На нещодавньому з'їзді Української партії «Зелена

планета її лідер Сергій Орєхов цілком слушно наголосив, що ми сьогодні бездумно руйнуємо навколишнє середовище, а рятувати його доведеться нашим дітям та онукам. Тобто, ми фактично живемо у них в боргу. Тому треба терміново замислитися щодо його повернення. І не тільки замислитися, а й починати повертати.

Видатні українські вчені, фахівці з природоохоронних питань б’ють на сполох: Україна на порозі масштабної екологічної катастрофи. Об’єднавшись під егідою «Зеленої планети» у «Всеукраїнську консультативну раду з екологічних проблем», якій, сподіваємось, буде надано статус національної, екологи закликають усіх небайдужих громадян до збереження нашої унікальної природи, без якої неможливо уявити Україну вільних щасливих людей. Україну як повноправного члена міжнародної спільноти, до чого ми всі прагнемо.

Наступний крок: замислюючись щодо чистоти навколишнього середовища, ми не можемо оминути забруднення нашого інформаційного та культурного простору. Патріотичний принцип «З турботою про українське!» у цій сфері повинен працювати як закон прямої дії. Адже мова йде про екологію української душі.

Усі ці загальнонаціональні питання вже не вирішити в межах однієї державної установи або громадського руху. Потрібна цілісна система нового – екологічного – законодавства та низка державних рішень щодо дієвої підтримки вітчизняного виробника. І це ще не все. Вкрай необхідний постійний контроль за неухильним виконанням такого законодавства. А це вже прерогатива вищого контрольного органу держави – Верховної Ради України. До речі, досвід контрольної роботи в Держспоживінспекції для команди «Зеленої планети» обов’язково стане в нагоді в подальшій парламентській діяльності.

На сам кінець, треба підкреслити: протистояння екологічній загрозі у широкому сенсі однаково важливе і для Донбасу, і для Галичини. Це питання поєднує схід, захід, північ і південь держави. Воно актуальніше за протиріччя щодо мови та радянської спадщини, тому що це проблема майбутнього, а не минулого. Тут не можуть фанатично змагатися окремі червоні, помаранчеві, біло-червоні або синьо-білі партійні прапори. Тому що повинен домінувати зелений – колір життя. І це, без перебільшення, і є паростком об’єднавчої української національної ідеї, яку вже двадцять років шукає наше суспільство.

Україні, як і всій планеті, бути зеленою!

Оксана ШЕКЕРА,

кандидат медичних наук,

співзасновник Міжнародної асоціації «Здоров’я суспільства»

 Isaac Rochell Jersey
AddThis Social Bookmark Button