Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

В Україні знаходиться 8 з 10 найбільш «брудних» вугільних станцій Європи.

Про це йдеться у звіті Центру досліджень енергетики і чистого повітря.
«Вугільні електростанції в Україні відповідальні за 80% від загального обсягу викидів діоксиду сірки(SO2) в Україні і 25% оксидів азоту(NOx), при цьому на українських вугільних електростанціях практично відсутній контроль за викидами оксидів сірки та азоту, - йдеться у документі. - Забруднюючі речовини українських електростанцій є однією з причин більш високої частки легеневих захворювань у країні у порівнянні з рештою Європи».


За викидами твердих частинок від вугільних підприємств Україна посідає перше місце з великим відривом. У Європі основними джерелами забруднення діоксидом сірки від вугільних електростанцій є Україна (27%), Туреччина (24%), Сербія (15%) і Боснія і Герцеговина (11%). Туреччина також лідирує з часткою 20% у забрудненні оксидами азоту від вугільної енергетики, за нею йдуть Німеччина(16%), Україна (16%) і Польща (14%).
Цікаво, що через своє велике населення і територію Україна має відносно високий поріг викидів і, незважаючи на безліч застарілих станцій, фактично перебувала у межах допустимих лімітів.
З 1 січня 2018 року в Енергетичному Співтоваристві набула чинності Директива про великі електростанції спалювання (LCPD), яка поширюється на сусідні країни внутрішнього енергетичного ринку Європейського союзу (ЄС). Сторонами договору є Європейський Союз і дев'ять Договірних Сторін, а саме Албанія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Косово, Північна Македонія, Молдова, Чорногорія, Сербія та Україна.
Як наголошується у звіті компанії Ember, договір регулює рівні викидів SO2, NOx і PM10 від існуючих теплових електростанцій. Боснія, Косово, Північна Македонія та Сербія не дотримувалися граничних рівнів як у 2018, так і у 2019 році. У березні Секретаріат запустив процедуру врегулювання спорів. Цікаво, що Україна, яка знаходиться на вершині всіх списків забруднювачів, з великим відривом виконала всі граничні значення викидів по всіх трьох забруднюючих речовинах.
При цьому обсяги державних субсидій у вугільній енергетиці України є найбільшими у Європі. У 2018-2019 роках вони склали 761 млн євро.
Через довгострокову залежність від вугілля і низьку енергоефективність Україна в 2017 році посіла 32-е місце за загальним обсягом викидів, — пояснює фахівець з енергетичної політики.
Економіка держави є однією з найбільш вуглецевих, а масштаб субсидій, витрачених на найбільш забруднююче джерело енергії, викликає тривогу: у той час як світ рухається до вуглецево-нейтральної енергетичної системи, звіт показує, що наша енергетика і в цілому економка залишаються в минулому.

AddThis Social Bookmark Button