Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

„ ВІТАЄМО! Ви виграли в акції!”

Усі ми знаємо, де знаходиться безкоштовний сир. Та все одно так хочеться спробувати легкої наживи. Шахраям залишається тільки цим скористатися. Варіантів багато, а довірливих людей ще більше. Удосконаленим та витонченим мобільним телефоном із численними функціями сьогодні нікого не здивуєш. Викравши такий – клопоту не оберешся, тому шахраї витягують гроші через телефони, звертаючись до почуттів людей. – Усе просто, в Інтернеті на пошту надійшов лист „Пятилетней Яне срочно требуется донор с третьей группой крови, если вы можете помочь позвоните (номер). Помогите”.

У мене саме така група, до того ж донором до цього вже доводилося бути, першою думкою було допомогти дитині, залишалося набрати номер та отримати 0, 00 грн на рахунку, – говорить Оксана Остапенко, м. Київ . Усе відбувається за відомою схемою: вас переадресовують на короткий платний номер і гроші з рахунку миттєво зникають, а бажання допомогти часто обертається фінансовими збитками. Шахраї замовляють собі платний короткий номер і з’єднання з ним у розмірі 25–30 грн. Після цього беруть звичайний номер будь-якого оператора та програмують переадресацію на короткий платний номер. Оцей „звичайний” і є тим, що приходить до вас у SMS.

 

Аналогічний результат отримуєте, якщо ваш номер виграв у акції. Приходить SMS: „Ваш номер виграв в акції. Щоб одержати приз передзвоніть за номером”, якщо ви зацікавилися – телефонуєте і розмовляєте, але не дуже довго, бо гроші на рахунку швидко закінчуються. А може бути й так: вам телефонує невідомий, представляється оператором якоїсь компанії, що надає послуги мобільного зв’язку, й повідомляє, що ви перемогли в акції (це може бути все, на що спроможна фантазія шахрая: від нового мобільного телефону до трикімнатної квартири в центрі міста). Але

щоб отримати чудовий приз, вам варто лише надіслати код поповнення рахунку на номер «оператора». Ціна може бути різною, але приз один для всіх – неприємне відчуття. Інколи навіть обходяться без SMS. Просто дзвонять і кидають слухавку. Той, хто перетелефонує, згодом довідається, що залишився без грошей.

Як уберегтися?

Завжди намагайтеся тверезо оцінити ситуацію. Не панікуйте й усіма можливими способами спробуйте отримати підтвердження щойно почутої чи прочитаної інформації. Наприклад, якщо вона стосується важкохворих, відвідайте сайт donor.org.ua. Там можна дізнатися, чи справді дитина, про яку розповіли, потребує допомоги, чи вас намагаються одурити. Не повідомляйте телефоном паспортних даних, пін-кодів або кодів поповнення. Зателефонуйте в кол-центр свого мобільного оператора і перепитайте, чи справді існує така-то акція. Окрім того, завжди можете пошукати через інтернет номер, із якого одержали SMS чи дзвінок. Якщо це неправда, то цілком ймовірно, про нього вже хтось писав на форумах.

Хто винен?

Відплатити шахраю, якщо вас уже надурили, – важко. Якщо йдеться про невелику суму грошей, то немає сенсу звертатися в міліцію. По-перше, мобільних зловмисників упіймати складно. По-друге, порушувати спаву через ваші 10 – 30 грн ніхто не буде. Єдине, що таки варто зробити, – зателефонувати в кол-центр свого оператора та розповісти йому усе докладно. Грошей не повернуть, але після перевірки інформації телефонний номер махінатора заблокують раз і назавжди. При цьому абсолютно немає значення, яким оператором користувався шахрай. Між компаніями мобільного зв’язку є домовленість, згідно з якою такі номери „закривають”.

Підсумовуючи, ще раз нагадаємо варіанти найпоширеніших способів, коли з вашого рахунку можуть миттєво зникнути гроші:

вас під будь-яким приводом просять назвати секретний код ваучера або відправити його; вас просять передзвонити на якийсь номер; вам диктують певні цифрові комбінації, які просять набрати на мобілці; вам пропонують матеріальний приз (техніка, автомобіль тощо); вам пропонують взяти участь в акції, про яку ви нічого не чули ні по радіо, ні по телебаченню; завжди перевіряйте свій рахунок, коли поповнюєте його, переказуєте кошти або їх переказують вам. Окрім цих порад, варто також пам’ятати, що шахраї не зупиняються – вони вигадують усе нові й нові схеми. Тож слід бути обачним і обережно ставитися до „подарунків долі”.

 Terrell McClain Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button