Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

На захист Біличанського лісу

Минулого тижня під Адміністрацією Президента зібралися на акції протесту українські екологи, громадські діячі, журналісти та усі, кому не байдужа доля Біличанського лісу. Аби передати Президентові близько десять тисяч підписів громадян під зверненням-вимогою - зупинити злочин проти майбутніх поколінь і створити національний природний парк на території лісу. Громадськість вимагала захистити 4000 га Біличанського лісу.

 

Боротьба за Біличанський ліс ведеться з листопаду 2008 року. Тоді як рішенням Коцюбинської селищної ради близько 100 гектарів лісового масиву, було передано більше ніж 500 громадянам для будівництва приватних будинків.

У червні 2011 року Київська міська рада звернулась до Окружного адміністративного суду Києва з позовною заявою, у якій вимагала визнати неправомірними дії Коцюбинської селищної ради та визнати незаконними усі землевідведення в межах Біличанського лісу.

Оскільки територія Святошинського лісопаркового господарства належить Києву, а не селищу Коцюбинське, тамтешня селищна рада не мала права віддавати під забудову територію лісу, тим паче, зважаючи, що це рекреаційна зона. Тоді суд відмовив у задоволенні позову.

21 червня 2012 року Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконним відчуження Коцюбинською селищною радою земель Біличанського лісу Києва.

Крім того, Президент України В.Ф. Янукович пообіцяв надати Біличанському лісу статусу Національного природного парку. Після чого ліс стане об’єктом природно-заповідного фонду і на його території буде заборонена будь-яка діяльність, що може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища.

Та поки такий Указ не прийнято, земля залишається під загрозою, адже нажитися на такому скарбові є чимало охочих.

Українська партія «Зелена планета» на чолі з її Лідером Сергієм Орєховим, не можуть залишатися осторонь цієї ситуації.

«Біличанський ліс – це легені Києва. Ми не можемо просто спостерігати за нищенням природного фонду України. Зменшення зелених насаджень, забудова неминуче віддаляють нас від омріяної держави з чистою екологією, здоровою нацією. Надання Біличанському лісу статусу національного природного парку – реальний крок на шляху його збереження. Ми підтримуємо цю ідею та закликаємо громадськість відстоювати її й надалі, до повної реалізації всього задуманого. У свою чергу не може не радувати небайдужість українців їх активна громадська позиція», - зазначає Сергій Орєхов.

Про необхідність створення такого національного природного парку наголосили у своїх зверненнях також представники міжнародних природоохоронних організацій: координатор Усесвітнього фонду природи WWF в Україні Андрій Білокінь і національний представник ForestStewardshipСouncil в Україні Павло Кравець.

Згідно з підготовленим в НАН України обґрунтуванням, більша частина Святошинського ЛПГ мала б увійти до складу окремого філіалу Національного природного парку «Голосіївський» — «Біличанський ліс». Науковці неодноразово наполягали на розширенні національного парку на всі зелені зони Голосіївського району столиці та на цінні природні території на південь від Києва.

У чому неповторність Біличанського лісу…

Даний зелений масив відноситься до першої групи лісів у категорії «санітарно-гігієнічні та оздоровчі», і має наукову цінність.

Лісова екосистема лісу, незважаючи на свою багатовікову історію, продовжує накопичувати в собі органічну речовину і виділяти в атмосферу

кисень протягом дуже тривалого часу, навіть, після того, як обсяг деревини у деяких живих деревах перестав збільшуватися.

Найважливішим компонентом такого роду лісу, в якому накопичується органічна речовина, є лісовий ґрунт. Оскільки більша частина органічної речовини ґрунту припадає на стійкі сполуки, термін розкладання яких вираховується століттями і навіть тисячоліттями, в цьому компоненті лісової екосистеми рівновага досягається за дуже тривалий термін. Більшість наших лісів, навіть у відносно малонаселених і диких районах країни, перебувають на ранніх стадіях відновлення після різних великомасштабних порушень - пожеж, сільськогосподарських розчисток, вирубок. Але при цьому вони залишаються "легенями планети", збагачуючи атмосферу Землі киснем.

У Біличанському лісі знаходиться унікальне Романівське болото протяжністю 30 га. - це пам'ятка природи, адже на його території знаходиться близько 100 видів рослин, багато з яких занесені до Червоної книги України.

«Ми повинні пам’ятати : Ліс - це не просто місце для пікніків,

ліс - це ціла екосистема, яка тримає під контролем

багато прихованих сил планети», - наголошує Сергій Орєхов.

 Jonathan Stewart Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button