Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Завод «Радикал» - Чорнобиль 2 зі зміненою назвою?

Завод «Радикал» часто, як-то кажуть «по за очі» називають Чорнобиль-2. Адже він вважається одним з найбільш екологічно небезпечних місць України.

На цьому хімічному гіганті виготовляли поролон, добрива і каустичну соду на всі країни колишнього СНД на пів-Європи. У свій час завод був розташований за околицею столиці, але в результаті певних реформ опинився в місці, посеред житлових будинків. Один «Даринок» чого вартий - адже він знаходиться в «бермудському трикутнику»: між «Хімволокном», «Дарницьким шовковим комбінатом» і «Радикалом».

 

Цей величезний завод, починаючи з 1951 року займався виробництвом каустичної соди, хлору, бертолетової солі, каучуку, сірчаної та соляної кислот. У середині 90-х його визнали банкротом і стали розпродавати територію, як звичайної фабрики, незважаючи на те, що постановою суду Києва ВАТ «Радикал» було визнано як підприємство хімічної промисловості з особливо підвищеною небезпекою, оскільки на заводі застосовувалася ртуть та інші шкідливі речовини. Працювати більше 8 років на підприємстві заборонялося, і не дивлячись на такі обставини, після роботи на ньому багато людей мали діагноз «хронічна ртутна інтоксикація». Коли завод припинив роботу, сотні тон ртуті залишилися на його території і небезпечним металом просочилися і земля, і стіни, і все що є в окрузі.

З 2001 по 2005 роки проводилися роботи з очищення джерел забруднення. Проте вони були виконані не до кінця. І загрози залишилися.

Нещодавно органи столичної місцевої влади заявили про початок нового очищення від токсичних речовин території заводу.

До кінця року звідти вивезуть 50 т. хлорорганічних відходів. Ще понад 200 тис. т. ґрунту і конструкцій, забруднених ртуттю, будуть вивезені протягом наступних півтора років. Вартість робіт складе 134 млн. грн.., однак витрати, найімовірніше, доведеться збільшити через відсутність в Україні необхідних потужностей з переробки таких відходів. Не виключно, що на цій території

може бути розпочато будівництво промислових підприємств. Проте екологи стверджують, що протягом 10 років будь-яке будівництво там неможливе.

Начальник проектно-експертного відділу СП «Єврохім» (компанія, яка розробляє техніко-економічне обґрунтування для вивозу відходів, що містять ртуть «Радикала») Ілля Дриль розповів, що 200 тис. т. відходів, що містять ртуть, вивезуть у місто Горлівку донецької області на підприємство, яке працює з концентрованими ртутними відходами. Все інше буде направлятися на поховання за кордон, до країн, які володіють потужними підприємствами по знешкодженню хлорорганічних відходів, таких як: Великобританія, Німеччина, Франція, Польща. Але в яку конкретно країну будуть вивозити небезпечні речовини з України, поки достеменно – невідомо.

 Damarious Randall Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button