На захист водних ресурсів планет стають риби-роботи?
Людство упродовж багатьох століть забруднювало навколишнє середовище. І тепер, у час, коли ситуація стала критичною, ми починаємо бити на сполох, і як то кажуть, «вигадувати велосипед».
Так, нещодавно у водах моря на північ від Іспанії з’явився 1,5-метровий прототип робо-риби, який контролює рівень кисню і солоності. Науковці та екологи запевняють: якщо цей проект матиме успіх, то, можливо, в найближчому майбутньому цілі команди автономних роботів риб патрулюватимуть порти, гавані та гирла річок для виявлення ознак забруднюючих речовин.
За їх словами, вся справа в тім, що існуючі методи моніторингу, коли зразки води збираються дайверами і потім доставляються в лабораторію, дозволяють проводити тести рівня забруднення приблизно один раз на місяць. Тому при виявленні у воді отрутохімікатів доводиться ще довго шукати винуватця їх витоку. Мета роботи винаходу «робо-риба» - мати можливість проводити моніторинг забруднення водоймищ у режимі реального часу. Роботи, за допомогою спеціальних датчиків, можуть «спілкуватися» один з одним, щоб знайти джерело проблеми, і регулярно передавати результати на станцію моніторингу.
Робот-риба, створений за ініціативи та підтримки Євросоюзу, не перший і не єдиний приклад використання біомімікріі у екологічних цілях. Раніше були розроблені роботи, що повторюють рухи тунця, медуз, морських зірок, восьминогів. Але всі ці роботи мають один недолік: обмежений заряд акумулятора, який не дозволяє їм стати по-справжньому практичними.
Час роботи прототипа рибини в автономному режимі складає всього 8 годин. Вчені кажуть, якщо проблема з підзарядкою механізму буде вирішена, наприклад, за допомогою підводної зарядної станції, то робо-риба зможе повноцінно працювати у прибережних водах по всьому світу.
Лідер української партії «Зелена планета» Сергій Орєхов, з огляду на усе вище сказане, підкреслює: «Першочергове завдання кожного мешканця спільного дому під назвою «Планета Земля» полягає у попередженні екологічного лиха й унеможливленні факту негативного впливу результатів людської життєдіяльності на навколишнє середовище. Якщо ми, люди, усвідомимо всю серйозність і вагомість ситуації, що склалася, якщо будемо докладати зусиль на збереження та відновлення природного багатства, якщо будемо виховувати у прийдешніх поколінь любов та пошану до всього живого на землі, то нам не знадобиться витрачати мільйони на винаходи «рибин-роботів» чи інших новинок технічного прогресу. Варто усвідомити: попередити лихо – значно простіше й розумніше, ніж боротися з його страшними наслідками!»
Beau Allen Authentic Jersey