Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Планеті Земля загрожує нанозабруднення

Експерти зі всього світу попереджають про нові загрози, з якими може зіткнутися людство у міру поширення наноматеріалів Потрапляючи в ґрунт або у водойми, наночастинки в майбутньому зможуть викликати непереборні забруднення. Для кожного типу матеріалів, підкреслюють вчені, необхідно знайти ефективні способи переробки та утилізації й не забувати про небезпеки поширення наноматеріалів.

 

 

Наноматеріал — це матеріал природного або штучного походження, що містить частинки, понад 50% яких мають лінійний розмір у межах 1—100 нанометрів. Розмір таких частинок можна уявити, якщо взяти до уваги, що 1 нанометр — це довжина ланцюжка з 5—10 атомів, а діаметр людської волосини становить близько 80 000 нанометрів. Наноматеріали завдяки малим розмірам частинок, що містяться в них, мають унікальні властивості — такі, наприклад, як висока міцність і електрична провідність, підвищена реакційна здатність і адсорбційна ємність. Сотні продуктів промислового та побутового призначення вже містять у своєму складі наноматеріали. Це — фарби і покриття, сорбенти, миючі засоби, косметичні та лікарські препарати.

 

Вся загрозливість ситуації полягає в тому, що через винятково дрібні розміри ці частинки наноматеріалів практично неможливо фільтрувати за допомогою поширених методів. Потрапляючи в ґрунт або у водойми, наночастинки в майбутньому зможуть викликати забруднення, які неможливо передбачити і утилізувати.

 

Наприклад, використання наноматеріалів для добрив і пестицидів становить небезпеку для мікроорганізмів, що населяють ґрунт, і тому здатне зробити його непридатним для вирощування цінних культур. Найбільш популярними з числа наноматеріалів, які застосовуються зараз, є вуглець (графен, вуглецеві нанотрубки тощо), діоксид титану, сполуки срібла, кремнію і алюмінію. Окрім твердих частинок, наноматеріали можуть бути складовими полімерів або рідких субстанцій.

 

Для кожного типу матеріалів, підкреслюють дослідники, необхідно знайти ефективні способи переробки та утилізації, а також приділяти більше уваги знанням людей про небезпеки, які тягне за собою розповсюдження наноматеріалів.

 

Екологи ж пропонують не відмовлятися від традиційних і натуральних матеріалів і частіше звертатися саме до них, адже дерево, кераміка, сталь, нержавійка хороші тим, що не вступають в «екологічні конфлікти» з природою.

 

 Fabian Moreau Jersey
AddThis Social Bookmark Button