Цибуля і часник допоможуть очистити землю від токсинів
Біотехнологи з Indraprastha University в Делі (Індія) виявили спосіб використовувати відходи переробки цибулі (Allium сера L.) і часнику (Allium sativum L.) для видалення металів і токсинів з промислових стоків.
Забруднення важкими металами, такими як свинець, миш'як, кадмій, залізо, ртуть і олово, становить серйозну проблему особливо в країнах, що розвиваються, де від хвороб, пов'язаних з отруєнням токсинами, щороку помирають сотні тисяч людей. Проблема в тому, що зазвичай очищення промислових стоків і грунту від токсинів коштує великих грошей і пов'язане з використанням високотехнологічних процесів.
Індійські вчені пропонують дешевший і простіший спосіб вирішення цієї проблеми. Команда вчених вивчала вплив кислотності або лужності, часу контакту, температури і концентрації різних матеріалів на здатність біоматеріалів поглинати і дезактивувати важкі метали та інші токсини.
У результаті вчені виявили, що при температурі 50 градусів Цельсія ефективність процесу очищення в значній мірі залежить від рН (кислотність або лужність). Експерименти показали, що оптимальний рівень рН 5, а біомаса часнику і цибулі ефективно видаляє важкі метали з різних типів промислових стоків. Так, біомаса допомогла виділити більше 10 міліграм іонів металу на грам біомаси при вмісті металу 5 г на літр, тобто ефективність досягла 70%. Поглинені метали можна збирати в ємкості за допомогою азотної кислоти, а біомасу використовувати повторно.
Таким чином, часник і цибуля можуть забезпечити доступну, екологічно чисту і дешеву технологію очищення для невеликих і середніх підприємств. При цьому особливо ефективно з відходів видаляється свинець, який є найбільш проблемним забрудником довкілля з числа важких металів.
Jonathan Allen Jersey