Закриті шахти Луганщини значно погіршують екологічну ситуацію регіону
Ліквідація шахт в Луганській області завдає непоправної шкоди навколишньому природному середовищу і зупинити «руйнівний» вплив надзвичайно складно.
Закриття шахт в області здійснюється з 1996 року. До теперішнього часу повністю припинено видобуток вугілля і ведуться ліквідаційні роботи на 37 шахтах. Незважаючи на те, що шахт як таких уже не існує, вони продовжують «вбивати» екологію.
Екологічні проблеми дають про себе знати. Це погіршення якості підземних і поверхневих вод, зміна якості атмосфери за рахунок витіснення водою метану, розвиток процесів підтоплення, утворення провалів, зсув земної поверхні. Крім того, наявність відходів з техногенно-посиленою радіоактивністю призводить до радіоактивного забруднення земель, водотоків і промислових об'єктів шахт. Значної шкоди навколишньому середовищу також завдає закриття шахт методом мокрої консервації, який веде до затоплення до 50% шахтних полів.
Для збереження навколишнього середовища від екологічного лиха, при закритті неперспективних шахт, варто передбачати повну рекультивацію і повернення в господарське і рекреаційне користування земельних угідь, зайнятих шахтами і породними відвалами.
Derwin James Womens Jersey