Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Землі Кіровоградщини нарешті очистили від непридатних агрохімікатів

Як правило, пестициди – отруйні речовини, проте висока економічна ефективність застосування згаданих хімічних препаратів у народному господарстві безумовна. Їх застосування дозволяє отримувати стабільні врожаї і обмежувати поширення інфекцій. З іншого боку, непродумане використання пестицидів має також негативні наслідки, оскільки з часом призводить до появи стійких до них видів організмів, знищує хижаків й інших тварин. Наслідком безконтрольного їх використання є й забруднення навколишнього середовища, що, відповідно, не може не шкодити здоров'ю людини.

 

Особливо небезпечне, відзначають фахівці, неправильне або надмірне використання пестицидів. Хоча достеменно оцінити всі наслідки шкідливого впливу пестицидів неможливо через недосконалість методів дослідження, вже зараз достеменно відомо, що усі без винятку пестициди при ретельному вивченні виявляли або мутагенну, або інші негативні дії на живу природу і людину, у тому числі. Близько 90% усіх фунгіцидів, 60% гербіцидів і 30% інсектицидів є канцерогенними. Крім того, у цих хімічних сполук є ще одна дуже підступна особливість – накопичуватись в організмі.

Накопичені впродовж десятиліть в Україні значні обсяги непридатних пестицидів, більша частина яких зберігалась у невідповідних умовах, з порушенням санітарних і екологічних вимог і норм, становлять реальну загрозу навколишньому середовищу й здоров'ю населення.

Тривале зберігання їх у неналежних умовах і кількаразове перезатарювання, призвели до втрати маркування, документації, інформації про власників, у багатьох випадках - до змішування, трансформації та виникненя нових токсичних речовин неідентифікованого складу.

Кіровоградська область має надзвичайно потужний земельно-ресурсний потенціал - 83% території складають сільськогосподарські угіддя, а сільськогосподарські підприємства були і залишаються основними землекористувачами, відповідно, сільське господарство є визначальним

чинником екологічного стану області в цілому, оскільки у процесі його розвитку інтенсивно накопичувались засоби захисту рослин, які не були використані у повному обсязі та залишались на складах.

У 2004-2005 роках було перевірено дотримання умов зберігання непридатних та заборонених до використання пестицидів та агрохімікатів. За результатами перевірок на облік було поставлено163 склади, на яких зберігалось майже 1300 тонн заборонених та непридатних до використання засобів захисту рослин, пестицидів і агрохімікатів. Це, в середньому, по одному кілограму отрути - на кожного мешканця області. Роботи по перезатаренню, відвантажуванню та дегазації складів виконували фахівці групи радіаційного, хімічного, біологічного захисту аварійно-рятувального загону спецпризначення Територіального управління, які мають відповідну підготовку та ліцензію на проведення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Наприкінці 2012 року за межі України з території області вивезено останні 875,387 тонн непридатних пестицидів, а у місцях їх зберігання проведено дегазацію. Тож, Україна в змозі поставити крапку у справі очищення земель від небезпечних отрутохімікатів, Кіровоградщина уже це зробила.

МНС в Кіровоградській області

 Sam Shields Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button