Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Шкільні ініціативи з роздільного збору сміття УП "ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА" в Житомирі

В грудні 2012 року в Житомирі розпочалась реалізація проекту «Шкільні ініціативи з роздільного збору сміття" Житомирської обласної партійної організації УП "ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА" спільно з Комісією з питань екології та природокористування Громадської ради при Житомирській обласній державній адміністрації.

 

Проблема збирання, накопичення, переробки, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення твердих побутових відходів (далі - ТПВ) є однією з гострих проблем функціонування більшості населених пунктів України. Нині на 850 полігонах і звалищах твердих побутових відходів Житомирщини, що займають площу п'ятсот вісім гектарів, заскладовано понад десять мільйонів тонн побутових і промислових відходів. Полігон у самому Житомирі експлуатується більше тридцяти років і є найбільшим в області за об'ємом накопичення. Щорічно на ньому накопичується близько 300 тисяч метрів кубічних твердих побутових відходів. На сьогодні можливості полігону вичерпано. Внаслідок цього значно погіршується екологічна ситуація, полігон переповнюється відходами в тому числі небезпечними.

Більшу половину відходів складають матеріали, які можна використовувати повторно або переробляти, якщо вилучити відповідні фракції на стадії первинного збору. Враховуючи це одним із ефективних способів вирішення проблеми відходів є впровадження роздільного збору сміття.

Основними умовами запровадження роздільного збору ТПВ є: присутність політичної волі (підтримка з боку міської влади); технічно-матеріальна база (наявність відповідної техніки, контейнерів тощо); соціально-культурне становище (ставлення населення до навколишнього середовища, усвідомлення глибини екологічної кризи).

В місті створюються передумови для запровадження роздільного збору сміття через організацію збору, вивозу та накопичення вторинних ресурсів. Проте залучивши фінансові, технічні, юридичні ресурси та важелі, але не подолавши байдужого, а інколи навіть негативного відношення громадян до навколишнього середовища, ситуацію корінним чином змінити не можливо. Так і у нашому випадку лише близько 2% населення дотримуються роздільного збору сміття. Ми натикаємось на те, що свідомість 40 та 50-літньої людини змінити досить складно – затрачені зусилля, час та ресурси не приносять очікуваних результатів, тому було прийнято рішення залучити до вирішення проблеми молодих людей (школярів), які відкриті для сприйняття та навчання. Роботу розпочали в навчальних та лікувальних закладах області (в пілотному проекті беруть участь дев'ять шкіл, три дитячі садки та військовий госпіталь).Активістами УП "ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА" та головою Комісії з питань екології та природокористування Громадської ради при Житомирській обласній державній адміністрації вже проведено ряд зустрічей з учнями шкіл по роз’ясненню правильного поводження з ТПВ, адже молоді не байдуже в якому середовищі жити. В закладах встановлені спеціальні урни для збору скла, пластику, картону які, в подальшому, будуть перероблятись.

Основною ідеєю проекту є активізація та формування екологічної свідомості серед учнівської молоді, яка в перспективі має стати основою суспільства з високим рівнем культури поводження з ТПВ.

Серед основних завданнь проекту ми бачимо: підвищення рівня культури поводження з ТПВ серед дітей та молоді міста; зменшення негативного впливу на навколишнє середовище, через зменшення кількості ТПВ, які продукує місто; запровадження сталої моделі формування культури поводження з ТПВ та зменшення впливу на навколишнє середовище.

Ми активісти УП "ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА"сподіваємось, що реалізація даного проекту на Житомирщині дасть можливість підвищити освітній рівень з екологічних питань не лише дітей, а і батьків та матиме позитивні наслідки для навколишнього середовища: адже не перероблене сміття – отрута для природи.

 Gabe Holmes Jersey
AddThis Social Bookmark Button