Старий небезпечний завод Київській околиці
З 1951 року на заводі «Радикал» займалися хімічним виробництвом - каустичної соди, хлору, бертолетової солі, каучуку, сірчаної та соляної кислот методом ртутного електролізу. В СРСР завод вважався одним із провідних хімічних підприємств країни. А вже в середині 90-х його визнали банкротом і стали розпродавати територію. Сьогодні безліч напівзруйнованих будівель з битим склом, високі бетонні паркани, деякі - з колючим дротом сусідять із цілком пристойними на вигляд будівлями, де розмістилися всілякі фірми, офіси та склади.
Є будови, які були побудовані зовсім недавно на місці старих. А інші просто обшивають зовні, щоб вони виглядали як нові. На території «Радикала» зараз знаходяться СТО, фірми по виробництву лакофарбової продукції, продажу побутової техніки, автомобільних шин, компанії, які займаються вантажними перевезеннями, і багато іншого. Всі вони працюють поруч з «пороховою бочкою». Адже головна проблема «Радикала» - злощасний цех з ртуттю, яку досі не вивезли і не утилізували.
Саме через ртуть «Радикал» називають «другим Чорнобилем». Влада запевняє, що працює в цьому напрямку. «У цьому році з фонду охорони навколишнього середовища передбачено 1,6 млн. грн., з військового фонду - 5 млн грн. Це кошти на розробку техніко-економічного завдання, підготовку пропозицій і розрахунків щодо повного очищення території. Є доручення президента підготувати національну програму, і в рамках цієї програми зробити оцінку ситуації, провести дослідницькі роботи і зробити ТЕО. Попередньо на повну санацію території потрібно 200 млн. грн.», - повідомив начальник главку з НС КМДА Віталій Пшеничний.
Зараз, на території «Радикала» працює близько 40 підприємств, які купили там будівлі разом з територією. Віталій Пшеничний запевняє, що це не небезпечно. «За межами цеху електролізу, де знаходиться ртуть, перевищення норм немає. Територія цеху обнесена бетонним парканом ».
Trevor Siemian Womens Jersey