Проблема збереження первоцвітів в Україні загострюється
Екологічна операція по збереженню ранніх квітів «Первоцвіт» вступає в дію щорічно. Як один з методів контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства України, передбачає виявлення шкідників флори і накладання на них адміністративної чи, як її наслідок, кримінальної відповідальності. І штрафні санкції, і кримінальна міра покарання є досить суворими. Однак, продавців первоцвіту в України аж кишить.
На території України найпершими цвітуть: шафран Гейфеля, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний та еритроній собачий зуб. Всі вони вважаються «зникаючими», тож занесені у Червону книгу України.
Екологи вважають, що причинами зменшення первоцвітних популяцій є, по-перше, той факт, що, зазвичай, люди не мають почуття міри, тож сьогодні винищування первоцвіту проводиться у величезних масштабах. Друга причина зменшення первоцвітних популяцій у краї, в тому, що сьогодні природоохоронна діяльність зводиться виключно до штрафних санкцій. Третьою причиною, котра зумовлює потребу охорони ранньоквітучих рослин в країні є їх тотальне пересадження у тепличні умови існування. Найпаче, це стосується таких квітів як крокус, шафран, підсніжник. Ці рослини нищать масовою зміною умов цвітіння: викопуванням, відтак – зміною форми їхньої власності та цільового призначення. Не менш важливою причиною загострення цієї проблеми, є сьогоднішній попит на нелегальний продаж ранньоквітучих квітів.
Сьогодні в Україні проводяться рейди на стихійні місця збуту червонокнижних рослин. До цієї справи залучено представників органів внутрішніх справ, територіальних органів виконавчої влади, національних природних парків, заповідників, лісової охорони тощо.
Головною причиною безсилля сьогоднішнього природоохоронного контролю є практично неможливість встановити особу порушника. Як правило, квіти продають діти чи жінки похилого віку. І документів торговці при собі не мають.
Frostee Rucker Authentic Jersey