Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

14 березня – Міжнародний день річок

Спочатку цей день називався Днем боротьби проти гребель, за річки, воду і життя, адже греблі і дамби - одна з найсерйозніших загроз річкової екології.

З 177 найбільших річок світу тільки третина - переважно річки Азії, Південної та Північної Америки - не перегороджені дамбами. У Європі вільною від витоку до гирла, великою рікою залишається тільки російська Печора. Серед дрібних річок «вільних» поки більше, але і їх кількість стрімко зменшується. Українські водні артерії не виняток. Тому в Києві, Івано-Франківську, Львові, Чернівцях та деяких інших містах мають місце акції проти будівництва гребель і малих ГЕС.

 

Екологи переконані: для екосистеми невеликих річечок таке будівництво рівносильне вбивству. Особливо турбують захисників природи плани будівництва ГЕС на малих річках Карпат - мовляв, проблему енергетичної незалежності регіону таким чином все одно не вирішити, зате екосистема буде порушена безповоротно.

Втім, з недавніх пір греблі - далеко не найбільша проблема прісноводних артерій Землі. Забруднення річок і струмків хімічними речовинами зараз непокоїть екологів не менше. Саме тому День боротьби проти гребель було перейменовано в Міжнародний день річок. Стічні води підприємств, нафтопродукти, каналізаційні стоки представляють серйозну загрозу для екосистеми більш ніж 23 тисяч великих і дрібних річок на території України.

Однак, мало хто замислюється про те, що майже кожне прання білизни додає черговий смертельний мазок в сумну картину. Справа в тому, що більшість пральних порошків, використовуваних нині в Україні, «під зав'язку» забиті фосфатами. На перший погляд, ці речі приносять тільки користь. І відпирати плями допомагають (у всякому разі, таке враження можна скласти, порівнявши розрекламовані переваги «найкращих» пральних порошків з кількістю фосфатів у їх складі), і грунт удобрюють. Адже фосфати - це добриво.

Безпосередньої небезпеки для здоров'я людини (навіть дитини), одяг випраний фосфатним порошком, не несе. Зовсім інша справа – екологія.

Фосфор, разом з азотом, є біогенними елементами - тобто елементами, що творять життя. Один грам фосфатів забезпечує активне зростання синьо-зелених водоростей. І, відповідно, цвітіння і заболочування водойм. Здавалося б, нічого поганого ці водорості не роблять - тільки гниють. Але уявіть собі, на що перетвориться чиста водойма, коли у ній гниють сотні кілограмів водоростей!

У більшості країн Західної Європи порошки з фосфатами заборонені з 1990-х років, в США, Канаді, Японії - ще раніше. Втім, для країн «третього світу» багато виробників виготовляють порошок під тією ж торговою маркою, що і для Заходу, але з іншим складом - «фосфатним». Уряд України почув застереження екологів і на разі є законопроект про поступове зниження кількості фосфатів у миючих засобах.

Цю пропозиція ще має затвердити Верховна Рада України, але за цим, швидше за все, справа не стане. Адже турбота про стан навколишнього середовища - справа благородна і вкрай необхідна для нашої країни.

 Brett Hundley Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button