Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Залишається лише викачувати вуглекислий газ з повітря

В новій доповіді IPCC немає ілюзій стосовно зростання викидів парникових газів.

До чого приваблива ідея — вирощувати сільгоспкультури, які поглинають вуглекислий газ, потім спалювати їх для отримання енергії та закопувати результуючий CO2 в землю. Чим менше вуглекислого газу в повітрі, тим слабші зміни клімату.

Час цієї ідеї настав. У новій доповіді Міжурядової групи експертів з питань змін клімату (Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC) йдеться про необхідність поширення біоенергетики з використанням технології уловлювання та зберігання вуглецю (BECCS) в разі, якщо ми хочемо, щоб потепління не перевищило небезпечний двоградусний поріг.

Політики погодились із тим, що за два градуси заступати не можна. Однак після двадцяти років розмов світ мчить до кліматичної катастрофи все швидше: з 2000 по 2010 рік викиди вуглекислого газу прискорювались активніше, ніж в будь-яке з трьох попередніх десятиліть.

IPCC звинувачує в цьому економічне зростання, яке збільшує викиди удвічі сильніше, ніж приріст населення. (Звіт не стосується того, що відбувалось після 2010 року, коли зростання викидів, швидше за все, сповільнилось, незважаючи на триваючий економічний бум.)

Серце рапорту — дослідження більше тисячі сценаріїв розвитку енергетики і нашого кліматичного майбутнього. Викладки говорять про те, що якщо ми дійсно маємо намір обмежити потепління в цьому столітті двома градусами, то доведеться потроїти частку низьковуглецевих джерел.

Сьогодні сектор забезпечує близько 30% світової потреби в електроенергії, і в основному це ГЕС і АЕС. До 2050 року йому слід віддати 80%, що неможливо без розвитку сонячної і вітряної енергетики.

«Це не означає, що світу потрібно пожертвувати економічним зростанням», — підкреслює співавтор Оттмар Еденхофер з Потсдамського інституту вивчення кліматичної дії (ФРН). Але в разі, якщо не будуть розроблені технології уловлювання та зберігання вуглецю (CCS), до 2100 року спалювання викопного палива повинно повністю припинитись.

Укладачі холодно поставились до ядерної енергії через проблеми з відходами та її суспільну репутацію. Водночас доповідь підтримала думку про використання природного газу в якості «технологічного мосту», тобто заміни вугілля, поки поновлювані джерела не розгорнуться як слід і поки не отримають загальне поширення технології CCS.

Крім того, зробити скорочення викидів безболісним для економіки допоможуть більш ефективне використання енергії в промисловості та побуті, поява більш «зелених» транспортних засобів, створення більш компактних міст, поширення високошвидкісних залізничних магістралей і часткова відмова від повітряного сполучення.

За словами Брайана Хоскінса з Інституту кліматичних змін ім. Грентема (Великобританія), всі технології для цього є. Досить заламувати руки, давайте працювати.

Утриматись нижче двох градусів, ймовірно, означає зберегти концентрацію CO2 в повітрі нижче 450 частин на мільйон. Ми вже пройшли позначку 400 частин на мільйон, і в більшості сценаріїв IPCC 450 частин не межа. Хочете уникнути катастрофи? Тоді потрібні «негативні викиди», тобто BECCS. Фахівці розуміють, що CCS-технології ризиковані, проте іншого вибору до кінця століття може не бути.

Доповідь повинна оживити переговірників ООН, які розробляють умови міжнародного кліматичного договору, запланованого до підписання наступного року. Але в центрі уваги під час обговорення рапорту, швидше за все, опиниться його підтримка негативних викидів і CCS. Документ оприлюднили в Німеччині — країні, геологія, кліматична політика і практичний досвід якої дозволяють розглядати її в якості ідеального випробувального майданчика цих технологій. Однак німецька громадськість ненавидить CCS. Минулого тижня Йохен Фласбарт, державний секретар федерального міністерства захисту навколишнього середовища, заявив, що поховання CO2 сприймається приблизно так само, як поховання ядерних відходів

 Brett Hundley Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button