Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Чорнобильські дерева законсервовані радіацією

Майже 30 років тому увагу всього світу прикула Чорнобильська АЕС, з іменем якої пов’язана одна з найбільших ядерних катастроф у світі. Світ не зупинився у 1986 році, але в Чорнобилі дещо досі залишається практично незмінним: мертві дерева на забрудненій ділянці не розкладаються з нормальною швидкістю.

«Ми переступали мертві дерева, повалені на землю, — розповідає Тім Муссо, професор біології в Університеті Південної Кароліни. — Минуло багато років, але стовбури цих дерев все ще в хорошій формі. Якби дерево впало в моєму дворі, воно перетворилось би на тирсу за 10 років або близько того».

Разом з Андерсом Моллером з Університету Париж-Південь XI, Муссо ініціював постійно діюче розслідування в сфері біології радіоактивних областей, таких як Чорнобиль в Україні та Фукусіма в Японії.

Велика частина їх роботи була присвячена Рудому лісу, сумнозвісній лісистій області, прилеглій до Чорнобилю, яка отримала свою назву вже після катастрофи, коли перш ніж померти дерева перефарбувались у зловісний буро-червоний колір. Навіть після кількох десятиліть стовбури мертвих дерев, здається, залишись без змін.

«Якщо не зважати на декількох знайдених мурах, мертві стовбури дерев були здебільшого неушкодженими, коли ми вперше з ними зіткнулись», — розповідає Муссо, який також являється одним з керівників дослідницьких ініціатив по Чорнобилю та Фукусімі при Університеті Південної Кароліни.

Аби з’ясувати, що відбувається — або, точніше, чого не відбувається — дослідницька група зібрала сотні зразків опалого листя з лісових підстилок здорових, не забруднених радіацією лісів, та набила цим листям мішки (щоб захистити листя від комах). Потім вчені розподілили ці мішки в районі Чорнобилю і чекали дев'ять місяців.

Результати були вражаючі: зразки опалого листя, які були розміщені в сильно забруднених районах показали на 40% менше розкладання, ніж зразки, які були розміщені в незабруднених ділянках. За даними дослідження, ступінь розкладання пропорційний ступеню радіоактивного забруднення на кожній ділянці.

Випромінювання, як відомо, згубно впливає на мікроорганізми, такі як бактерії і гриби. Як показали недавні дослідження, радіотерапія може викликати важкі ускладнення в онкологічних хворих за рахунок скорочення популяції корисних бактерій в кишечнику.

Муссо та інші дослідники стурбовані тими загрозами, які несе в собі нагромадження опалого листя в забруднених лісах. «Існує зростаюча заклопотаність, що в найближчі роки тут може статись катастрофічна пожежа», — пояснює він.

В разі лісової пожежі це листя стане ідеальним паливом для вогню, який поширить випромінювання у всьому регіоні. «Зрештою дим перенесе радіоактивний цезій та інші забруднювачі в населені пункти», — розповідає Муссо.

«Нагромадження листя в таких масштабах, ймовірно, спричинене зниженням гнилісної діяльності мікробів, — підсумовує Муссо. — Воно сухе, легке і досить легкозаймисте. Воно не лише стане хорошим паливом, якщо займеться вогонь, але і саме по собі може стати причиною катастрофічної лісової пожежі».

 Trey Hendrickson Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button