Проблеми Донецького регіону

Саме на сході країни зосереджена робота великих промислових підприємств, чого тільки коштує видобуток вугілля. Завдяки Донецькій області країна отримує необхідні енергетичні ресурси, експортує чорні і кольорові метали, а натомість донеччани отримують важке повітря, брудну воду, звалища з відходами, виснажені ґрунти.

Українська партія «Зелена планета» на чолі з її лідером Сергієм Орєховим не може обійти увагою той факт, що саме у Донецькій розташовані найбільші забруднені міста - Слов'янськ, Макіївка, Донецьк, Краматорськ, Дзержинськ, Єнакієве, Сєверодонецьк.

Лідер партії підкреслює: «Екологічна політика цих міст повинна бути спрямована на формування такого нормативно-правового поля, управлінських та регуляторних важелів та системи контролю за поведінкою забруднювачів, які б обмежували можливості

надмірного використання природних ресурсів, виключали досягнення неприпустимих рівнів забруднення та гарантували екологічно безпечну життєдіяльність населення».

Сергій Орєхов наголошує на тому, що сьогодні необхідно спрямувати всі сили на:

• ліквідацію накопичувачів високотоксичних відходів хімії та коксохімії (Макіївка, Авдіївка, Маріуполь, Єнакієве, Горлівка) з вирішенням питання утилізації накопичених відходів;

• утилізацію та знищення відходів промислового комплексу;

• зниження скидів забруднених вод від промислових підприємств і в комунальному секторі;

• будівництво регіонального заводу по переробці високотоксичних відходів; • ліквідацію несанкціонованих сміттєвих звалищ;

• розвиток природно-заповідного фонду області;

• екологічну освіту, роботу з громадськими організаціями, міжнародне співробітництво у галузі екології.

Адже, тільки в одній Донецькій області загальна маса накопичених індустріальних відходів становить 4 млрд. тон. В той же час в області недостатні і виснажені природні ресурси. Ліси займають лише 7% її території. Забезпечення річковим стоком на одного жителя в 5 разів менше, ніж в цілому по Україні, забезпеченість сільськогосподарськими угіддями - менше в 2 рази. Розорювання угідь становить 80%. Грунт пошкоджений ерозією на цілих 70%. З 247 малих річок області - 230

річок деградовані. Постійне джерело техногенного навантаження на один квадратний кілометр території області з різними небезпечними факторами в 5-7 разів вище середньо українських. Інтенсивна розробка корисних копалин та їх переробка негативно впливає на геологічне та навколишнє природне середовище, сприяє активізації екзогенних геологічних процесів, зміні складу ґрунтів, підземних і поверхневих вод. У зв’язку з процесом закриття неперспективних шахт, що почався ще у 1996 році, до існуючих екологічних проблем, зумовлених виробничою діяльністю гірничовидобувних підприємств, додається необхідність комплексної оцінки змін екологічної ситуації і вживання заходів по мінімізації негативних наслідків, спричинених закриттям вугільних шахт.Безумовно, така складна екологічна ситуація негативно впливає на стан здоров'я населення області.

«Продовжувати спостерігати за всім цим і підбивати страхітливі підсумки - немає більше сил. Ми повинні діяти, негайно! Проживаючи у такому середовищі українці знищують своє здоров'я, здоров'я майбутніх поколінь», - говорить Сергій Орєхов.

Так, стабільність і впевненість у завтрашньому дні важливі, але чи потрібно це, коли у людини, його близьких, виникають проблеми зі здоров'ям? Коли виникають подібні ситуації - ніяке золото світу не допоможе.

«Давайте збережемо найцінніше, допоможемо один одному в першу чергу заради процвітання країни і благополуччя українців!», - закликають представники партії «Зелена Планета».

Найбільш термінові екологічні проблеми можуть бути вирішені лише в тому випадку, якщо з самого початку визначені ясні цілі і найбільш ефективні шляхи досягнення кожної з них. Така оцінка пріоритетів, ризику і вигід є найважливішою передумовою для спрямування інвестицій в підтримку соціально вагомої і екологічно важливої мети.

Представники української партії «Зелена Планета» гарантують, що спільними зусиллями зможуть відновити екологічну ситуацію і підтримати стабільність. Всім, хто не пройде повз, висловлять подяку наступні покоління.

«Ми не будемо багато говорити, краще нехай це зроблять наші реальні вчинки, але почути обіцяємо кожного. Природа щедра ... і далі продовжувати бездумно користуватися нею - недопустима розкіш», - зазначає Сергій Орєхов.

 Dalton Schultz Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button