Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 

5. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


6. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


7.  Національна спілка письменників України


  8.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


9.  «Український союз промисловців та підприємців»


 10. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


11.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 12. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


13. Аграрна Партія України


14. «Europejski Holding Energetyczny»


 15. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  16. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  17. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


18 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


19.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Зробімо Запоріжжя не лише промисловим, а й екологічно чистим центром України!

«Так, надзвичайно турбує ситуація, яка склалася на території Запорізької області. З давніх часів південь країни вважався найбагатшим ресурсом життєво-необхідних речей для громадян України: родючі чорноземи, багаті на живність ріки, цілющі властивості Азовського моря та його лиманів, велика кількість виноградників, процвітаюче сільське господарство, потужна промисловість», - зазначає Сергій Орєхов.

Сьогодні кожен мешканець Запоріжжя є очевидцем смогу над містом, щодня відчуває сморід, який проникає навіть у квартири. Запорізька область є однією з найбільш навантажених областей за промисловим потенціалом. «Тут надзвичайно висока концентрація підприємств чорної і кольорової металургії, теплоенергетики, атомної енергетики, хімії, машинобудування. Неминучим наслідком промислового розвитку області є тенденція до

збільшення викидів небезпечних речовин в повітря, погіршення стану водойм та ґрунтів»,- констатує Сергій Орєхов.

На сьогодні в Запоріжжі 30 тисяч джерел забруднення, чималу долю викидів здійснює 230 запорізьких підприємств, серед яких комбінат «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», «Коксохім». Вони викидають у повітря близько 400 видів речовин, більша частина з яких особливо небезпечні. Основною причиною незадовільного стану атмосферного повітря міста залишаються застарілі технології та устаткування, на базі яких функціонують підприємства, і які не можуть забезпечити дотримання сучасних екологічних нормативів.

В Запорізькій області, порівняно з іншими регіонами, вищий рівень захворюваності на хвороби дихальних шляхів, астми, алергії. Зростання захворювання на онкологію у м. Запоріжжя у 2-3 рази більше, ніж у інших містах.

Водні ресурси області кожного дня потерпають від стоків підприємств чорної та кольорової металургії, а також каналізаційних стоків від комунальних житлових комплексів. Основними складниками забруднення води є: відпрацьовані матеріали, хлориди, сірка, фосфати, солі амонію, нітрати, нафтопродукти, цинк, нікель. А там, де зосереджені значні запаси риби, рівень марганцю перевищує максимально-припустиму концентрацію у 8-20 разів. У містах Запоріжжя, Мелітополь та Бердянськ після багаторічної експлуатації за відсутності належних капітальних інвестицій системи каналізації та водопостачання перебувають у незадовільному технічному стані.

Сьогодні в донних відкладах Азовського моря накопичуються отрутохімікати, а рівень важких металів набагато перевищує норми. Без перебільшення, це - зона екологічної катастрофи. У басейні моря раніше водилося 114 видів риб і загальний улов перевищував 300 тис. тонн на рік.

Сьогодні ж вилови риби впали в шість разів, а та риба, яка виловлюється, забруднена отрутохімікатами настільки, що споживати її небезпечно.

Важливо відзначити, що однією з найбільших проблем на сьогодні є аграрний сектор, де надмірний вміст залишків пестицидів і гербіцидів ніяк не контролюється й не усувається. Родючість землі падає через надмірне та нераціонального її використання. Товщина шару чорноземів за останні 10 років, в середньому знизилася на 20%, грунт з кожним роком стає менш родючим, адже для покращення врожаю недобросовісні фермери вносять в нього шкідливі хімічні речовини.

Члени партії «Зелена планета» переконані, що для поліпшення екологічної ситуації Запорізької області необхідно:

* запровадження жорсткого екоконтролю великих запорізьких підприємств;

* використання новітніх, екологічно чистих та енергозберігаючих технології;

* проведення моніторингу щодо випадків понаднормативного надходження забруднюючих речовин в атмосферне повітря та водоймах;

* доцільне використання природних ресурсів;

* запобігання забрудненню промисловими та каналізаційними стоками річок області та Азовського моря, унеможливлення явища ерозії берегів водойм;

* вирішення проблеми підтоплення районів житлової забудови та земель сільськогосподарського призначення;

* підвищення лісистості регіону та доведення її до оптимальних показників;

* забезпечення раціонального використання та відновлення земельних угідь;

* зміцнення інституційної спроможності органів екологічного контролю, районних та місцевих органів влади та громадян, задля забезпечення відповідальності влади за виконання природоохоронних законів;

* поширення через мас-медіа інформації щодо нинішнього екологічного стану, проблем та цілей у сфері охорони довкілля.

Лідер партії Сергій Орєхов підкреслює: «Тисячі гектарів смітників отруюють землю, виробничі та каналізаційні стоки - воду, викиди підприємствами важкої промисловості шкідливих та небезпечних речовин – повітря. Загибель десятків річок, проблеми водосховищ та Азовського моря, спотворення природних ландшафтів, скорочення чисельності населення, погіршення стану здоров’я – це все реалії славного Запорізького краю. Але не варто опускати рук, квітуче життя – попереду! Прийшов час повернути віру запорожцям у стабілізацію екологічної ситуації. Наше завдання – почати діяти, об’єднувати зусилля заради щасливого майбутнього дітей і прийдешніх поколінь. Тож почніть – з себе, зробіть перший крок – приєднайтеся до лав парті «Зелена планета!».

 Jon Bostic Jersey
AddThis Social Bookmark Button