Українська партія «Зелена планета» тримає руку на пульсі актуальних проблем Житомирщини

 

Активісти партії «Зелена планета» в Житомирській області підтримують свого Лідера і приєднуються до закликів щодо вирішення серйозних питань екологічних проблем, а саме: • поводження з твердими побутовими відходами, звалища яких у переважній більшості населених пунктів області потребують приведення до безпечного екологічного стану; • зберігання, утилізації та знешкодження токсичних відходів, зокрема непридатних для застосування отрутохімікатів і пестицидів; • забруднення водних ресурсів внаслідок скидів неочищених комунально-побутових і промислових стічних вод; • посилення деградаційних процесів земельних ресурсів; • радіаційне забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській атомній станції охоплює території 9 районів Житомирської області (9,8 тис. км2).

У своїх виступах лідер української партії «Зелена планета» Сергій Орєхов завжди робить акцент на питаннях, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою. «Важко переоцінити трагічні наслідки Чорнобиля, що спричинив неабияку загрозу генетичному здоров’ю нації» – додає Сергій Орєхов.

Для подолання наслідків Чорнобильської аварії в області Сергій Орєхов насамперед пропонує: • забезпечити службу радіологічного контролю сучасними бета-спектрометрами; • розширити радіологічне та агрохімічне обстеження присадибних ділянок в населених пунктах ІІІ-ІV зон радіоактивного забруднення.

Однією з найголовніших проблем Житомирщини, на думку лідера Української партії «Зелена планета», є водопостачання та водовідведення. Більшість річок і водосховищ області, що слугують основними джерелами питної води, є замуленими і сильно забрудненими, особливо поблизу міст Житомира, Бердичева і Коростишева. Більш як 20% водопроводів області не відповідають санітарним нормам, а 502 кілометри водогінних мереж перебувають у аварійному стані. У багатьох селах про водогони вже давно забули – вони просто не працюють. Третина перевірених епідеміологами колодязів наповнені водою, непридатною до споживання: за останні два роки у питній воді різко зріс вміст нітратів.

Основними причинами забруднення водних об’єктів є: • скид недостатньо очищених стічних вод через системи каналізацій; • надходження у річки забруднюючих речовин з мереж зливової каналізації.

Через технічну і технологічну недосконалість очисні споруди підприємств комунального господарства скидають близько 88% від загальної кількості забруднених стоків.

Покращити роботу очисних споруд можна лише завдяки проведенню їх реконструкції, заміни насосного та технологічного обладнання, що використало свої технічні можливості. Зменшити надходження забруднюючих речовин до поверхневих водойм зі стічними водами можна шляхом упорядкування та підвищення технічного та технологічного рівня водопровідно-каналізаційних систем, запровадженням водозберігаючих форм водоспоживання, встановленням водомірних приладів на мережах водопостачання.

Проблеми поводження з твердими побутовими відходами в Житомирській області також є на часі. На 850 полігонах і звалищах твердих побутових відходів, що займають площу 508 га, заскладовано 10,5 млн. тонн побутових та промислових відходів. Полігон побутових відходів у самому Житомирі експлуатується понад 30 років і є найбільшим в області за об’ємом накопичення. Щорічно на ньому накопичується близько 300 тис. м3 побутових відходів. На сьогодні можливості полігону вичерпані. Тож доцільним є вирішення питання будівництва заводу із сортування та переробки відходів.

«Економічні та політичні помилки зумовили кризову екологічну ситуацію. Сьогодні ми маємо шанс кардинально змінити її на краще. Усіх громадян України закликаю до термінових дій!» – звертається до небайдужих українців лідер української партії «Зелена планета» Сергій Орєхов.

AddThis Social Bookmark Button